Лоці-печенє по-закарпатськи
Про історію та легенди, пов'язані з угорським автентичним Лоці-печенє я розповідала, коли ми його готували. Нині ж ми приготуємо Лоці по-закарпатськи. Закарпатці трохи модифікували класичний угорський рецепт, він від цього не став кращий і не став гірший - ми просто на виході отримуємо дещо іншу на смак страву. Закарпатський Лоці - це не свинина гріль, а свинина смажена на цибульній подушці. В такому вигляді м'ясо не стільки смажится, як тушиться і в нього з'являється дуже смачна цибульна підливка. Кому який Лоці більше до вподоби - справа суб'єктивна. Найкраще, звісно, час від часу чергувати рецептуру і отримувати собі на стіл різні страви.
Нам знадобиться
- 2 великі свині стейки з кісткою або, якщо ми хочемо готувати без кістки і менші порції - ниркову частину корейки
- 2-3 великі цибулини
- 1 зубок часнику
- 2-3 чайні ложки солодкої паприки
- Свіжопотовчений чорний перець
- 3 столові ложки олії
- Сіль
- Від себе я додала дрібку розмарину і 50-70 г червоного сухого вина. Без останніх, звісно, можна обійтися, але мушу зауважити, що вони тільки прикрасили страву.
Лоціпеченє по закарпатськи
1. Беремо ниркову частину корейки, нарізаємо на порційні шматки товщиною в 1,5 см. Трохи відбиваємо. Або ж беремо наші стейки і добряче їх потовчемо з обох боків. Посипаємо чорним перцем та паприкою. Я ще посипала сушеним розмарином, оскільки розмарин і смажена свинина - друзі навік. Не переборщіть - розмарин дуже інтенсивна спеція, краще менше, ніж більше.
2. Цибулини ріжемо тонкими кільцями і відкладаємо вбік.
3. Беремо пательню, велику і широку, розігріваємо на ній 3-4 столові ложки олії до високої температури. В ідеалі до свинини краще взяти свиний жир, на якому закарпатці готують страви з давніх-давен. Однак в умовах міста жир є не у всіх, тому можна і олію. Провіряємо малесеньким шматочком м'яса, розміром з півнігтя, температуру олії. Якщо воно в ній одразу починає голосно шкварчати - температура правильна.
4. На сильному вогні обсмажуємо м'ясо до рум'яної скоринки з обох боків і вибираємо його на тарілку.
5. Сюди ж у цей жир вкидаємо цибулю і один потовчений зубок часнику і обсмажуємо їх до впевненого цибульно-часничного аромату.
6. Кладемо на цибульну подушку мясо, стишуємо вогонь, накриваємо кришкою і тушимо хвилин 5. Десь приблизно в цей момент я бризнула на м'ясо вина. Перевертаємо м'ясо на інший бік - і ще 5 хвилин.
7. Вибираємо на тарілку разом з цибулею, солимо, подаємо з картоплею або просто з овочами.
Приготувала Наталка Хурделиця. Фото Ігор Деяк








Коментарі