Єврейський форшмак

Єврейський форшмак

Форшмак - одна з найтрадиційніших страв єврейської кухні. Закарпатці її готують із задоволенням, оскільки це смачна й швидка закуска до паленки, чи поживна намазка на хліб, або ж просто чудовий додаток до звичайної відвареної картоплі. Форшмак можна приготувати хвилин за 15-20, страва належить до швидких, дешевих і смачних закусок. Ми любимо до нього відварити одну-дві морквини і просто порізати кубиками окремо, - морква дуже цікаво відтіняє смак оселедця, до того ж додає яскравості на тарілці. Ну й звісно зелень петрушки надзвичайно з форшмаком гармонійна. Тут у цьому рецепті ми використали хліб, але наступного разу замінимо його на одну відварену картоплю.

на 1 цілий оселедець нам знадобиться:

  • 1 яйце
  • 1 кусень хліба або 1 картоплина
  • 70 г вершкового масла
  • 1 кисле яблуко
  • пів цибулини
  • сіль
  • перець

Єврейський форшмак: крок за кроком фото-рецепт

1. Відварюємо яйце і картоплину.

2. Якщо використовуємо не картоплю, а хліб, то замочуємо його у прокип'яченій вистиглій воді. Часто бачу в рецептах, що хліб замочують не у воді, а в молоці, - це зрозуміло, оскільки єврейський кашрут саме рибу, на відміну від м'яса, дозволяє вживати разом з молоком в одній страві. Але ми не любимо змішувати молоко з рибою, тому у воді. А ви робите так, як вам самим подобається.

3. Чистимо оселедець. Я користуюся способом, який знайшла на ютубі, поки що мені він найзручніший і справді не залишає кісточок. Посилання Тут

Поетапно це виглядає наступним чином:

а) відрізаємо голову, хвіст не чіпаємо; б) вздовж розрізаємо черевце і виймаємо нутрощі; в) зішкрібаємо ножем чорну плівку з черевця; г) зрізаємо верхній спинний плавник

а)беремо оселедець у ліву руку спинкою догори, правою розрізаємо шкірку вздовж спинки до самого хвоста - не глибоко, десь на півсантиметра; б)акуратно знімаємо з оселедця шкірку - спочатку з одного боку, потім з іншого; в) беремо оселедець за два кінчики хвоста, надриваємо хвіст прямо посередині і вивертаємо рибу (словами це складно пояснити, зате дуже добре видно на відео, послання на яке я дала вище)

а) дуже акуратно і мяко починаємо рвати рибу навпіл; б)черевце відділяється, всі кістки лишаються у спинній половині; в) притискаючи хребет до дошки відриваємо решту частин від хребта. Відрізаємо залишки плавців, частини хвоста, перевіряємо філейки на кісточки

4. Всі інгредієти - почищені і порізані - вкидаємо у комбайн і збиваємо в гладеньку пасту.

Хто любить фактуру, збийте в пасту все, крім риби. Рибу ж ножем посічіть на дрібні шматочки як для татарського біфштекса. Все змішайте. Готово.

Рецепт і фото КОЛИБА

 

 


Коментарі  

 
# форшмакВячеслав Владимирови 20.10.2016, 17:32
Форшмак- это закуска без рецепта ! В каждой еврейской семье есть своя изюменка и это нормально ! Много лет я готовлю форшмак - пожалуйста добавте картошку , но не яблоко !!! И пропустите массу через мясорубку , но не в коем случае не взбивайте в паштетную массу !!!! Это будет Кошмар ! Приятного аппетита !
 
 
# RE: Єврейський форшмакдля Вячеслава Владим 13.11.2016, 16:27
Вячеслав! Не позорьтесь!!!! Ваши "изюмЕнка", "добаВТе", "но нЕ в коем" и ПОЛНОЕ отсутствие пунктуации - вот это КОШМАР! Не умеете писать грамотно - не позорьтесь!!!! По сути рецепта - В ФОРШМАК В ОДЕССЕ ДОБАВЛЯЮТ ИМЕННО ЯБЛОКО!!!!!!. Консистенция - это дело вкуса! У ФОРШМАКА ЕСТЬ РЕЦЕПТ ! Это классика одесской (некоторые считают еврейской) кухни! И таки-да! Смачного!!!
 
 
# RE: Єврейський форшмакАндрей Алексеевич 26.02.2017, 19:14
Ну уж если говорить о ЕВРЕЙСКОМ форшмаке, то евреи добавляют не хлеб, а МАЦУ!
 
 
# RE: Єврейський форшмакШеф Павло 04.02.2020, 11:01
Ніякого блендера або мясорубки! Нарізати тільки ножем. Лук та яблука повинні бути хрусткими.
 
 
# RE: Єврейський форшмакИнна 18.04.2020, 05:29
Ингредиенты для форшмака рубятся на разделочной доске, а не перемалываются в мясорубке или блендере. Двух последних не было у людей раньше. Ингредиенты могут быть разными. Тут уж кто на что гаразд
 
 
# InjenryneuraEmeryBon 17.08.2022, 01:32
Dating sites belize
 

Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити