Смачні новини

Хінкалі і хачапурі - вчимося готувати разом з ужгородською Хінкальнею

Автор: Інга Деяк

Майстер-класи і допуск клієнтів до таємниць ресторанної кухні - всесвітньо відома практика ресторанного піару, важливий тренд у сучасному ресторанному бізнесі. У нас це поки що дуже мало хто розуміє, - хіба ресторан VAROSH не боїться випускати своїх кухарів та рецепти страв на телебачення, та Кондитерський дім Валентина Штефаньо регулярно проводить різноманітні солодкі майстерні. Тепер ось вперше таке організував грузинський ресторан "Хінкальня", за що йому і місце в наших смачних новинах. За ідею! Ну й за те, що смачно.

Форель з Перечинщини - для панійок, що слідкують за фігурою

Автор: Інга Деяк

Обожнюю, обожнюю форель! І вам раджу. По-перше, у неї надзвичайно низька калорійність, це риба для тих, хто слідкує за фігурою. При цьому вона у досить великій кількості містить Омега-3 кислоти, що надзвичайно корисні для здоров'я і краси. По-друге, форель виключно чиста риба, оскільки фізично не може існувати там, де вода хоч трохи забруднена. Ну й по-третє, форель смачна!

Шкода, що через відсутність авто потрапляю на Перечинщину рідше, ніж хотілося б - дуже люблю, як там готують форель. Ще з давніх пір, як уперше її скуштувала у Воєводині під час однієї ділової вечері. Йшов 2001 рік, курорт ще був як мінімум у половину менший, і мав лиш один ресторан.

Маю з форума кілька чудових гастрономічних вражень

Автор: Інга Деяк

А тепер про хороше, щоб урівноважити попередній запис, що був про серйозне :-). Маю з форума кілька чудових гастрономічних вражень - банош-фондю від Павла Чучки і "Деци у нотаря", "Афоня Мейзеш", настоянка медова на яфинах від "Угочанського смаку" з Ботара і продукція ферми "Зелений гай" (усе, що в них було - від сирів до багетів). Зізнаюся чесно, потроху стаю їхнім щирим фанатом. Просто так, без жодної реклами.

Але зараз про салат з бринзою у кисло-солодкому медовому соусі від Дарини Бортнік, засновниці групи "Автентична бринза Закарпаття". Дарина вчиться у Франції і пише допломний проект про закарпатську бринзу. Нині досліджує продукт в Хустському районі.

Форум закарпатської кухні - суб'єктивно про серйозне

Автор: Інга Деяк

Мусимо чесно самі собі зізнатися ось у чому: поки Закарпаття безпечно почивало на лаврах, покладаючись на свою тисячолітню історію і на те, що наша кухня нікуди від нас не дінеться - Львів зорганізувався і під брендом "Галицька кухня" неофіційно спер у нас цілий перелік ключових закарпатських страв.

Зрілий закарпатський козячий сир для поціновувачів

Автор: Інга Деяк

Оскільки піст закінчився і нині всі їдять шовдирь, я можу, не наражаючись на гнів і парадички, поділитися з вами деякою смачною гурманською інформацією, що стосується Закарпаття.
Це, власне, уривок із майбутнього збірника закарпатських сирів - третього гастрономічного путівника з серії "Закарпаття на цілий рік". Перші два - "Закарпатські страви" і "Закарпатське вино".

Торгоня, торгонесушильна зірка та інші цікавості з історії

Автор: Інга Деяк

Торгоня - один з найпопулярніших угорських гарнірів, належить до Гунґарікумів (захищених угорських гастрономічних брендів). Закарпатці теж дуже її люблять, особливо в угорськомовних районах. Довгі десятиліття торгоня і домашні лашки виграшно займали в Закарпатті нішу "совєтських" макарон, чим дуже скрашували середньостатистичну закарпатську вечерю чи обід.

Без шовдаря нема Великодня

Автор: Інга Деяк

Пам'ятаєте, чи не так? Добре замаринований, заздалегідь закопчений, шовдирь протягом місяця, а то й двох-трьох терпляче чекає на великодні свята в коморі. А звідти великоднього суботнього ранку потрапляє до кухні, де, розповсюджуючи навколо смачні аромати, тихенько вариться у величезному баняку до м’якості. Баняк, звісно, за давніми традиціями виконує в хатньому порядку виключно цю єдину місію – вміщає в себе раз на рік шовдирь.

А зранку, разом з паскою, крашанками, маслом, пір’ям часнику, сиром та ковбасами, його помістять до прикрашеного вишиваними рушниками та свічками кошика і понесуть до церкви – на освячення.

Валентин Штефаньо показав четвертий варіант торту Крокембуш

Автор: Ігор Деяк


Відомий закарпатський кондитер Валентин Штефаньо представив черговий - четвертий - торт Крокембуш, цього разу, в переддень Великодніх свят, поєднаний із пасхальним яйцем. Присутні могли полакомитися чудовим витвором майстра і задавати найрізноманітніші питання у процесі приготування. нагадаємо, що на нас чекає ще два оригінальні варіанти цього класичного французького торту.
Фото: Габріела Руденко