Форель з Перечинщини - для панійок, що слідкують за фігурою

Автор: Інга Деяк .

Обожнюю, обожнюю форель! І вам раджу. По-перше, у неї надзвичайно низька калорійність, це риба для тих, хто слідкує за фігурою. При цьому вона у досить великій кількості містить Омега-3 кислоти, що надзвичайно корисні для здоров'я і краси. По-друге, форель виключно чиста риба, оскільки фізично не може існувати там, де вода хоч трохи забруднена. Ну й по-третє, форель смачна!

Шкода, що через відсутність авто потрапляю на Перечинщину рідше, ніж хотілося б - дуже люблю, як там готують форель. Ще з давніх пір, як уперше її скуштувала у Воєводині під час однієї ділової вечері. Йшов 2001 рік, курорт ще був як мінімум у половину менший, і мав лиш один ресторан.

Пригадую, перечинські партнери, господарі зустрічі, того вечора замовили всім гостям форель, запечену з травами. При цьому гордо розповідали іноземцям, що Перечинщина - край, де зростає найправильніша, найсмачніша форель у всій Україні. Пояснювали, що пов'язано це з особливістю і температурою води в перечинських рибниках. Не пам'ятаю подробиць, але йшлося про те, що чим вода, у якій росте форель, холодніша, тим смачніша потім риба - мясо її пружне, краще зберігає смакові властивості, не розлазиться під час обробки. У місцевих рибниках воді взимку навіть дають замерзнути і тільки додатково ламають кригу, аби риба мала чим дихати. Відтак перечинська форель довше росте, коштує дорожче, але на порядок смачніша, ніж будь-де інде.

То було майже 15 років тому. З тих пір я до перечинської форелі маю слабкість. Коли потрапляю в ті краї, замовляю її щораз - різні варіанти. Днями, як возила Сашу у воєводинську конюшню, замовила також. Було дообіддя, майже сніданок, тому обрала форель на грилі.

Риба була легко (зовсім трохи) фарширована овочами, з лимоном та тим'яном - дуже дієтична навіть для форелі, оскільки печена на вогні. Така собі проста і водночас вишукана форель для дамського ланча. Смачно!

Також з Воєводина: цікавинка

Грецький салат: маслини в кунжуті. Like! Люблю нове.

 

Дівчата в ресторані "Воєводино" нас обслуговували усміхнені і терплячі до моїх витребеньок. Дуже приємно було з ними спілкуватися. Єдиний момент: на моє прохання порадити щось дуже автентичне, справжнє закарпатське, вони порадили мені... шашличок. Страшний монстр закарпатської кухні - шашличок! :-) 

 

 

 

 

 

 


Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити