Маю з форума кілька чудових гастрономічних вражень

Автор: Інга Деяк .

А тепер про хороше, щоб урівноважити попередній запис, що був про серйозне :-). Маю з форума кілька чудових гастрономічних вражень - банош-фондю від Павла Чучки і "Деци у нотаря", "Афоня Мейзеш", настоянка медова на яфинах від "Угочанського смаку" з Ботара і продукція ферми "Зелений гай" (усе, що в них було - від сирів до багетів). Зізнаюся чесно, потроху стаю їхнім щирим фанатом. Просто так, без жодної реклами.

Але зараз про салат з бринзою у кисло-солодкому медовому соусі від Дарини Бортнік, засновниці групи "Автентична бринза Закарпаття". Дарина вчиться у Франції і пише допломний проект про закарпатську бринзу. Нині досліджує продукт в Хустському районі.

 

Салат абсолютно нетрадиційний для Закарпаття за смаком, скорше з сучасної європейської кухні - містить навіть істівні віоли. Але всі його інгредієнти - родом з Хустщини, віоли включно. Бринза, виявляється, надзвичайно добре поєднується з медом і полуницею - ви знали? Ми, закарпатці, звикли її їсти з картоплею чи банушем, а тут такий сюрприз!

Також про віоли. Як і дуже багато видів інших квіток (фіалки, настурція, лаванда, маргаритки) їстівні і в багатьої європейських ресторанах нині модно готувати з них салати.  Дарина запропонувала скуштувати, я звісно не відмовлялася і не пожалкувала. Це було дуже смачно.

Салат від Дарини Бортнік

рецепт на 2 персони
 Для соусу: 1 ст. ложка бальзамічного оцту, 1 ст. ложка оливкової олії, 1 ст. ложка меду

Пучок салату двох видів, 100 г бринзи, 100 г полуниці.

Дарина брала бринзу з закарпатського села Липча, мед з Нижнього Селища, салат і полуниці на Хустському базарі. Наголосила на тому, що при виборі полуниці звертала увагу на колір, розмір і залишки землі - якщо ягідки яскраво-червоні, пахнуть, невеличкі за розміром і мають на собі сліди землі - значить місцевий продукт, екологічний.

1. Порізати салат, викласти на салатну тарілку.

 

2. Полити соусом

3. Посипати бринзою

4. Викласти нарізані полуниці і віоли.

Ще фото:

Дарина Бортнік нарізає сир

Ресторан "Деца у нотаря" і десерт "Банош-фондю" з різними видами леквара

Афоня-Мейзеш з Ботару

Багет від еко-ферми "Зелений гай" і зрілий сир "Зелений гай" були надзвичайно смачні

 


Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити