Угорський гуляш: крок за кроком
Гуляш - одна з найпопулярніших і найулюбленіших страв угорської кухні у всьому світі. Ця густа пряна яскрава суміш яловичого м'яса, картоплі і паприки вважається національним надбанням і культурною спадщиною Угорщини.
Щодо кулінарної класифікації гуляшу, то тут справа трохи заплутана. Що він таке – перша страва чи друга – на це запитання однозначної відповіді не існує. Угорський гуляш є одночасно як супом, так і гарячою закускою, хоча офіційно його відносять до перших страв. Насправді ці всі класифікації - діло десяте, гуляш у всякому вигляді божественно смачний.
Їсться гуляш ложкою з глибокої тарілки. Справжній угорський гуляш готують обов’язково з яловичини, переважно з бедреної частини, бо свинина робить його занадто жирним, а телятині бракує насиченого смаку. Іноді гуляш готують з молодої баранини, але тоді це обумовлюється в назві.
Угорський гуляш: рецепт крок за кроком з фото
На 4 порції:
- 500 г яловичини (з бедра). Вибирайте насичену густого червоного кольору яловичину.
- 1 велика цибулина
- шмат (100 г) копченого або білого сала
- 4-5 картоплин середнього розміру
- 1 помідор
- 1 червоний болгарський перець
- 1 зелений болгарський перець стручковий
- 2-3 чайні ложки солодкої паприки,
- дрібка пекучої паприки
- склянка білого вина,
- склянка борошна і 1 яйце - на чіпетки,
- сіль, чорний перець за смаком
- 1 ч. ложка кмину
- 1-2 зубчики часнику за бажанням
1. М'ясо яловиче поріжемо на кубики 1,5 на 1,5 см.
2. Цибулю посічемо надрібно.
3. Сало поріжемо на кубики, помістимо в казан або товстостінну каструлю, витопимо з нього увесь жир, шкварки виберемо шумівкою. У витоплений гарячий жир вкидаємо цибулю, обсмажуємо її до золотистого кольору, додаємо грубо порізаний помідор і перці, нарізані смужками.
4. Коли все добре просмажиться, помідори розійдуться на пасту, перець пом'якне, вкинемо у казан порізане м’ясо, кмин, сіль, чорний перець, часник. Не паприку!
5. Тушкуємо все разом з овочами, не закриваючи кришкою і постійно перемішуючи, поки м’ясо не втратить червоний колір і не пустить сік. Зменшуємо вогонь і тушкуємо м’ясо до напівготовності - воно має стати досить м'яким і в ньому (якщо розрізати шматок), не повинно залишатися крові.
6. Тим часом чистимо картоплю і ріжемо її на акуратні кубики - 1,5Х1,5 см.
8. Висипаємо в гуляш картоплю, і підливаємо все окропом. Кількість води залежить від того, який ви гуляш любите. Якщо густий, то менше води, якщо рідкий як суп - більше. Пам'ятаємо також, що в гуляш ідуть борошняні чіпетки, які трохи загущують його.
9. Варимо гуляш до готовності картоплі. Якщо треба, ще досолюємо.
10. Тим часом чіпетки готуємо окремо. Замішуємо з 1 яйця і борошна дуже круте тісто без води, щоб з нього можна було відщипувати і відварюємо маленькі відщипнуті кульки в посоленому окропі. Додаємо чіпетки прямо в готовий гуляш, або кожному в тарілку.
Готувала Наталка Хурделиця. Фото Ігор Деяк








Коментарі
Конче не вистачає копченої свинячої рульки, яку ви як хочете, а я буду додавати ;)