Торгоня

Торгоня - один з найпопулярніших угорських гарнірів. Закарпатці теж дуже її люблять, особливо в угорськомовних районах. Довгі десятиліття торгоня і домашні лашки виграшно займали в Закарпатті нішу "совєтських" макарон. Наші бабусі робили торгоню вручну, партіями на кілька місяців уперед. Нині заготовки для неї продаються на базарі, купуєш і готуєш. Однак домашня торгоня все одно смачніша, оскільки в неї вкладена енергія і тепло господині дому. Підсмажену в жирі з цибулею і з червоною паприкою і потім зварену у воді, торгоню подають як гарнір до м'ясних страв, приправлених паприкою.

Угорці свою торгоню привезли разом з бограчем - з кочових походів, тому схожі страви (тархана, тахане) зустрічаються на Кавказі, в Монголії, в Персії, на Балканах.

Для приготування 1 кг торгоні потрібно:
борошно 870 г,
яйця 4 шт., вода 180 г, сіль.

У борошно вбивають яйця, додають сіль, замішують дуже круте тісто і залишають для вистоювання і підсушування на 2,5—3 години.
Потім тісто невеликими шматочками натирають на тертці з отворами 3—4 мм. Крупу-торгоню, що утворилася при натиранні тіста, висушують у духовці до світло-жовтого кольору, слідкуючи, щоб вона не підгоріла. Висушену торгоню кладуть у широку каструлю з великого кількістю гарячого жиру і на помірному вогні добре підрум'янюють (недостатньо підсмажена торгоня розвариться в кашу і її можна буде викинути), солять, додають дрібно нарізану цибулю, смажать 1—2 хвилини, висипають червоний мелений солодкий перець, швидко розмішують і відразу заливають приготовленим окропом.
Потім до торгоні додають нарізаний кубиками свіжий солодкий перець та нарізані кубиками ошпарені свіжі помідори, з яких знята шкірка, і дають закипіти. Після цього каструлю прикривають кришкою, ставлять у помірно розігріту духовку і тушкують (не помішуючи) приблизно 20 хвилин. Наприкінці тушкування додають дрібно нарізану зелень петрушки або кропу,
Готова торгоня має бути м'якою і розсипчастою. Використовують для гарнірів до таких страв як попрікаш, перкельт, душенина тощо.


Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити