Кукурудзяні коржики тортілья з медом

Кукурудзяні тортіліа

В масну Середу Ласунку спечемо кукурдзяні коржики "а-ля мексиканська тортілья". Геть не зрозуміло, чому ми, закарпатці, так і не вигадали цих коржиків, тим часом як даний рецепт надзвичайно органічно вписується в закарпатську кухню, ну ніби завжди в ній був. Ці коржики-тортілії можна подавати з будь-чим: яким-небудь салатом або бринзою. Але з медом вони абсолютно прекрасні. Ну й останнє, із запасом їх краще не готувати - тверднуть.

Кукурудзяні коржики тортілья: крок за кроком

Нам знадобиться:

  • 200 г кукурудзяного борошна (що тонше воно змелене, то кращі й тонші вийдуть коржики)
  • 100 г пшеничного борошна
  • склянка гарячої води
  • сіль
  • 70 г вершкового масла (в оригінальні тортілії йде мелене сало або смалець, ну хіба ж не закарпатці?:). Однак у нас сирний тиждень, тому масло)
  • Мед

1. Кукурудзяне борошно змішуємо з сіллю і маслом, розтираємо пальцями на крихти. Повільно вливаючи гарячу воду (таку, що не обпікає пальці), замішуємо масу, накриваємо рушником і залишаємо на 1 годину.

2. Додаємо пшеничне борошно, і формуємо м'яке трохи липке тісто. Цей етап на жаль під час фотографування ми пропустили.

3. Розділяємо його на кульки і поступово розкачуємо. Не залишаємо його розкатаним, оскільки воно стає липке і рветься. Розкатали - одразу на сковороду. Наступний розкатали - на сковороду.

4. Смажимо коржики на сухій сковороді. Олії чи масла додавати не потрібно. З одного боку 2-3 хвилин, та з іншого боку стільки ж.

5. Справжній натуральний мед в такий час вже загус, тому особливих візуальних ефектів для фотографування з ним не вийшло:)) Просто намазуємо коржики і подаємо до столу.

Цю масу можна також розкатати між двома листами пергаменту геть натонко, зняти верхній лист паперу, порізати тісто на квадрати чи ромби, і добре посипавши спеціями, спекти в печі, - вийдуть домашні кукурудзяні чіпси.

Готувала . Фото Ігор Деяк


Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити