Пеленгас запечений під сметанно-цибульним соусом

Пеленгас запечений під сметанно-цибульним соусом

Риба Пеленгас - така спеціальна риба з роду кефалевих, що її майже не можливо зіпсувати. Вона смачна абсолютно по-всякому приготована - з ніжним м'ясом, майже без кісток, крім великих хребетних, ну й оскільки це морська риба, то й без річково-озерних присмаків, характерних, до прикладу, для щуки чи озерної звичайної форелі. Вона доступна (в супермаркетах) і дешева. Єдиний мінус - її не нарізають на стейки чи філе, а вона завжди величезна (такий вид). Тобто навряд чи вийде піти і купити, приміром, кілограм пеленгасу за 35 грн. Так чи інак доведеться взяти цілу рибу (від 2-3 кг і більше), що обійдеться гривень за 100. Але її вистачає на кілька разів або на кілька різних страв. Нарубали стейків - частину заморозили до наступного разу, а то й на два. А ще є величезні хвіст і голова на якусь рибну юшку. Пеленгас, який трапився нам цього разу - важив 2,5 кг. Нині ми його запечемо під сметанно-цибульним соусом. А наступну порцію потім по-інакшому. А ще з нього вистачить пізніше на якусь рибну солянку.

Пеленгас запечений під цибульно-сметанним соусом

  • 5 стейків з пеленгасу
  • 3 середні цибулини
  • 160 г сметани
  • Чорний перець
  • Сіль
  • Прянощі для риби (будь-які готові)
  • 1 ст. ложка олії для змащування дека

1. Пеленгас зазвичай продають уже почищеним, його залишається тільки нарубати і відкусити кускачками плавники. Краще для цього задіяти чоловічу силу, оскільки пеленгас дуже моцна риба, простим ножем її не візьмеш. Отже, відрубали хвіст і голову, середину поділили на стейки.

2. Приготували соус. Нарізали кільцями цибулю, змішали її з прянощами, трохи подавили руками, щоб цибуля пустила сік, додали сметану, розмішали, залишили соус настоюватися 15 хвилин.

3. Деко вистелили фольгою або пергаментом, промаслили олією і на нього виклали стейки.

4. Виклали на нього зверху цибулю, полили все соусом і помістили в духову шафу на 40 хвилин (170-180 градусів). Я поклала на 180, оскільки в нас піч з конвекцією, а конвекція дає меншу температуру за рахунок обдуву. В кого без конвекції - беріть меншу температуру, бо цибуля пригорить.

5. Подавати можна як саме по собі, так і з якимось легеньким салатом з рукколи. Руккола до риби і морепродуктів просто ідеальна.

Готувала . Фото Ігор Деяк


Коментарі  

 
# RE: Пеленгас запечений під сметанно-цибуль ним соусомИнна 18.04.2020, 05:37
Цікавий рецепт! Хотілося б приготувати, але я живу в Одесі, а у нас пелінгас із дуже виразним присмаком дусту. Навіть не знаю, де придбати нормальну рибу цього виду.... спробую пошукати в супермаркетах
 

Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити