Вишня чагарникова, степова

Вишня чагарникова, степоваCerasus fruticosa Pall. Харчовий (плодовий), декоративний, медоносний чагарник. Плоди вживаються в свіжому вигляді або для виготовлення кондитерських виробів. Представляє великий інтерес як плодова рослина. Вважається одним з передбачуваних родоначальників видів культурної вишні, що виникли в результаті гібридизації C. fruticosa і C. avium. Зазвичай низький чагарник 0,5-1 м заввишки, рідко до 2 м, який утворює кореневі відростки.

Старі гілки темно-сірі, прямостоячі або трохи пониклі. Молоді пагони темно-коричневі, інколи зеленуваті, голі або слабо опушені. Цінний медонос, полезахисна декоративна рослина. Використовується для виведення культурних сортів вишні. Плоди поширюються птахами. Плоди їстівні. Їх зацукрюють (ягоди без кісточок покласти у скляні банки, чергуючи шарами з цукром, додати 2—3 г лимонної кислоти й пастеризувати 20—25 хв при 85 °С.) або варять компоти та варення.
Вишня чагарникова, степова


Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити