Офіційна історія появи сакур в Ужгороді

Сакура, Ужгород, ЗакарпаттяУжгородські історики розповідають, що сакура з’явилася у місті в період чеської доби – з 1919 по 1939 роки, коли чеська влада активно вкладала кошти у розбудову мікрорайону Галагов (чеський центр міста). Там зараз цих дерев найбільше. До того ж, цей мікрорайон був болотистою місцевістю, мав особливий мікроклімат, який не сприяв багатьом рослинам, тому тут вирішили висаджувати сакури...

Сергій Федака підтверджує, що саме “за чехів” ботаніки дослідили, що клімат в Ужгороді найбільше підходить для японських вишень. Нині в Ужгороді окрім мікрорайону Галагов, сакури ростуть по вулицях Заньковецькій, Митній, 8 Березня, проспекті Свободи та інших. Щороку ужгородці намагаються висаджувати нові сакури. Коштують вони недешево –  до 200 гривень за одне деревце. Працівники місцевого зеленгоспу скаржаться, що жителі міста нерідко викрадають посаджені сакури. А нинішні дерева уже майже віджили своє, розповідає працівниця Ботанічного саду Ужгородського національного університету Марія Омелянська.

Розмножується сакура лише щепленням, оскільки не дає плодів. Вона може жити 100 років. Прищеплюють ці дерева на звичайні вишні чи черешні, бо ті витриваліші.


Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити