Цибуля ведмежа, левурда, черемша

(Allium ursinum) — багаторічна трав'яниста рослина родини Цибулевих з довгастою цибулиною, оточеною перетинчастою піхвою. Стебло прямостояче, негіллясте, циліндричне, зверху кутасте, тригранне, з двома прикореневими листками, голе. Вся рослина має часниковий запах. Листки коротші за стебло, довгастоеліптичні, довгочерешкові, з короткою піхвою; плоскі, гострі, цілокраї, обернені нижнім темно-зеленим боком вгору, черешки листків за довжиною майже дорівнюють листковим пластинкам. Квітки в небагатоквіткових, зверху плоских зонтиках, а опадним покривалом з двох-трьох листочків, що за довжиною дорівнюють зонтику. Квітки правильні, оцвітина проста, шестичленна, роздільнопелюсткова, листочки оцвітини білі (9-12 мм завдовжки). Тичинок шість, маточка одна з верхньою зав'яззю. Плід — коробочка з трьома глибокими рівчачками. однорічних. Листя, стебла та цибулини володіють сильним часниковим запахом. Широко використовується в їжу в свіжому і солоному вигляді як приправа. Містить багато аскорбінової кислоти. У зв'язку з порівняно невеликими природними запасами Allium ursinum як рослина потребує охорони.

Коментарі  

 
# RE: Цибуля ведмежа, левурда, черемшаЛена 23.04.2013, 19:34
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ура вы мне ооооччеееееееен ь помогли!!!!!!
 

Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити