Імператриця Марія-Терезія
Марія-Терезія - ерцгерцоґиня Австрії, королева Угорщини і Богемії.
У 1775 році в знак прихильності до Австро-Угорської корони подарувала Мукачівській греко-католицькій єпархії – синьо-жовтий прапор. Більшість русинів тоді були греко-католиками і Мукачівська греко-католицька єпархія тоді була тут уособленням всієї духовної та світської влади. Священики мали значний вплив на місцеву громаду (зокрема треба згадати, отців Духновича та Волошина).
"Синьо-жовту стрічку дарувала і Марія Терезія єпископу просвітителю А. Бачинському. Це були кольори місцевих єпархій. Це і кольори прапора першої хвилі еміграції русинів до Америки. 1919 року з’їзд русинів пройшов також під синьо-жовтою фаною. До Чехословацької республіки Закарпаття входило також під синьо-жовтими стягами. З XVIII ст. до 20-х років узагалі не було іншого прапора на Закарпатті, окрім синьо-жовтого, - розповів Павло Федака. - Навіть кахлі XVII століття Невицького замку мають синьо-жовте забарвлення".
Біографічна довідка:
Марія Терезія Австрійська (13 травня 1717, Відень - 29 листопада 1780) - ерцгерцоґиня Австрії, королева Угорщини і Богемії. Повний титул - ерцгерцоґиня Австрійська, велика герцоґиня Тосканська, королева Угорщини і Чехії. Старша дочка імператора Священної Римської імперії Карла VI Габсбурґа.
Її прихід до влади 1740 року спричинив війну за австрійську спадщину.
1774 року заснувала у Відні, при церкві св. Варвари, греко-католицьку духовну семінарію (Барбареум) для навчання греко-католицьких священиків Австрійської імперії. З рядів випускників цієї семінарії згодом вийшло 6 єпископів, 10 професорів університету та єпархіальних семінарій, 8 ректорів семінарій і 8 письменників.
Правила близько 40 років, в Австрії відома як «королева-мати». Мала 16 дітей, двоє з яких стали в майбутньому цісарями — Йосиф II (співправитель Марії Терезії з 1765 р.) і Леопольд II.