Гірчиця, або Сінапіс

Гірчиця, або Сінапіс(лат. Sinápis) - рід рослин сімейства Капустяні (Brassicaceae).
Назва роду Sinapis походить від грец. σίνος (sinos) - «шкоду» і ὄψις (opis) - «зір», тому що при розтиранні насіння з водою виділяється ефірне гірчичне масло, яке викликає сльозотечу. Однорічні та багаторічні трав'янисті рослини з цільними або ліроподібних листям. Чашолистки віддалені. Пелюстки жовті. Гірчиця, або Сінапіс Плід - двостулковий стручок з довгим, трохи стислим з боків або двосічним носиком. Стулки стручка з 3-5 (7) поздовжніми жилками. Насіння розташовані в один ряд, кулясті. Культивується для приготування гірчичного порошку і ефірної олії. Гірчичне насіння використовується в консервуванні овочів, грибів, риби, в приготуванні овочевих страв, м'ясних супів, фаршів.

Гірчичний порошок вживається при приготуванні яловичини та свинини, різної дичини, холодних і гарячих соусів та підлив. Але найбільша кількість насіння використовується для виробництва гірчиці.


Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити