Ольга Корятович

Ольга КорятовичОльга Корятович – дружина князя Федора Корятовича, за деякими даними донька Стефана II Котроманіча (Котроманіса), бана Боснії

Проживала разом з чоловіком у Мукачеві. Володіючи містом з 1396 по 1414 роки, ця чудова пара суттєво підвищила його значення, а також розвинула всі навколишні землі. За князювання Федора Корятовича Закарпаття, зокрема міста Мукачеве й Берегове, почали стрімко розвиватися. З Корятовичами пов'язана добудова Мукачівського замку, який було укріплено глибокими ровами, у дворі викопано глибокий колодязь. Навколо Мукачева виникли захисні вали. На Чернечій горі засновано монастир. Ольга збудувала жіночий монастир на Сорочинській горі, вище села Подгоряни (він пізніше був зруйнований). По смерті Федора Ольга сама князювала ще два роки. Зрештою Мукачево виявилося настільки відомим, що після її смерті на нього посягнув сербський вельможа Юрій Бранкович, до рук якого воно відтак і потрапило.

 


Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити