Розвиток Ужгорода в роки незалежності України
В роки незалежності України Ужгород дуже динамічно змінюється. Хоча нові багатоповерхівки не споруджуються, активно перебудовуються особняки, які вражають різноманіттям своїх форм.
На перших поверхах більшості багатоквартирних будинків відкрилися сотні нових магазинчиків і кафе. Місто прикрасилося рядом нових пам’ятників і меморіальних дошок. Дуже насиченим стало культурне життя. Щотижня відбуваються концерти, спектаклі, виставки та інші культурно-масові заходи. Припинили роботу більшість старих заводів, але поступово набирає сили дрібний і середній бізнес. Кожний рік був позначений чимось новим, несподіваним.
У 1991 р. культурне життя міста було позначене духовним відродженням, політичне - державотворчим піднесенням,економічне – товарним голодом, суцільним торговим дефіцитом; на грудневому референдумі Акт незалежності України підтримало 92,6% ужгородців, що взяли участь в голосуванні.
1992 рік започаткував велику і малу приватизацію в Ужгороді; руйнівний паводок затопив Студентську набережну і прилеглі вулиці; в Ужгороді відкрито представництво МЗС України, інститут електронної фізики НАН України, гімназію; вперше проведено тетатральні фестивалі "Інтерарт" та "Інтерлялька".
1993 р. сталася системна економічна криза в державі, поступова зупинка більшості ужгородських підприємств; перетворення стадіону "Авангард" на речовий ринок; на пл.Кирила і Мефодія споруджено однойменну малу православну церкву за проектом І.Бондаренка; відкрито генконсульство Угорщини.
1994 р. закладено Хресто-Воздвиженський православний собор, у його цокольній частині зразу обладнано діючу церкву. У місті відкрито меморіальні дошки Ф.Корятовичу, А.Волошину, О.Духновичу.
1995 р. Ужгород лідирував в Україні за темпами малої приватизації; реконструкція багатьох магазинів і кафе; встановлено пам`ячник воїнам-афганцям.
1996 р. засновано Ужгородський інститут інформатики, економіки і права; відкрито ресторан "Будапешт"
1997 р. встановлено пам’ятник О.Духновичу (автор М.Белень); відкрито і освячено Цегольнянську церкву як православну Преображенську; збудовано навчальний корпус греко-католицької духовної семінарії.
1998 р. стався газетний бум в Ужгороді; місто охоплене базарною стихією, функціонує 14 організованих ринків і багато "диких"; восани відбувся паводок.
1999 р. засновано газету "Ужгород"; встановлено пам"ятник Т.Шевченку (автори М.Михайлюк,В.Лезу), ведуться ремонтні роботи на Корзо та пл.Театральній, зміцнено Пішохідний міст.
2000 р. відкрито Генеральне консульство Словаччини; університет отримав статус національного.
2001 р. підписано договір про партнерство і співробітництво з Києвом; відкрито Закарпатський інститут ім.Волошина.
2002 р. встановлено пам’ятники Т.Масарику, А.Волошину; вперше проведено міжнародну виставку "Турєвроцентр - Закарпаття"; закладено греко-католицьку церкву св.Георгія на вул.Щедріна (Червениця)
2003 р. відкрито торговий центр "Едельвейс", реконструйовано Пішоходний міст; міськрада прийняла рішення про розширення меж міста.
Зараз Ужгород впевнено дивиться у майбутнє, успішно вирішуючи назрілі проблеми.
Підручник “Мій Ужгород”
Всі новини про: Підручник Мій Ужгород