Михайло Томчаній

(1914-1975 )
Михайло Іванович Томчаній народився в с. Горянах поблизу Ужгорода в сім’ї священика-бідняка. Навчався в Горянській семирічці і Ужгородській горжанській школах, а з 1932 по 196рр. – у Мукачівській торгівельній академії. Служив у чехословацькій армії, працював у поштовій службі. З 1945 року - в Ужгороді. Довгий час очолював організацію Спілки письменників в України, обирався депутатом Ужгородської міськради, був членом редкомісії ряду друкованих видань.
Він писав оповідання і повісті, які перекладались багатьма мовами. Особливої популярності здобули його романи “Жменяки ”, “ Тихе містечко”, “Брати ”.
Помер в 1975 році. В будинку, де він жив і творив відкрито меморіальну дошку.

Підручник "Ужгород" (для шкіл)


Коментарі  

 
# RE: Михайло ТомчанійМихайло Томчаній 19.08.2019, 10:49
Шановний створювач сторінки - личило би знати, що видатний закарпатський письменник Михайло Іванович Томчаній народився в селянській сім"Ї, а не "в сім"Ї священника - бідняка".
 
 
# RE: Михайло ТомчанійАдміністратор 20.08.2019, 11:02
Шановний коментаторе, під матеріалом вказано джерело, з якого взято цю інформацію. В українській вікіпедії немає деталей щодо сім'ї. Якщо ви маєте посилання на більш детальне джерело (окрім російської вікіпедії) - ми з радістю додамо виправлення.
 

Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити