Констанція - дочка Бели IV

Констанція, дочка Бели, дружина Лева

Констанція – дочка угорського короля Бели IV, дружина галицько-волинського князя Лева Даниловича, сина Данила Галицького.

За нею в якості весільного посагу Бела IV віддав Мукачево Данилу Галицькому в подарунок.

1247 року Бейла IV віддав свою дочку Констанцію за Данилового сина Лева І, котрий згодом поширив свої впливи на Закарпаття, приєднавши до Галицько-Волинського князівства частину Закарпаття з Мукачевом (Мукачівська домінія; це посідання збереглося майже на півстоліття)

Біографічна довідка:

Констація, Boldog Konstancia (1237-1276) - дочка угорського короля Бели IV і грецької принцеси Марії Ласкаріни, доньки візантійського імператора Нікеї Феодора I Ласкаріса, шоста дитина в батьків. Віддана за Лева Даниловича з державних міркувань - для скріплення союзу з Галичиною. Угорські історики стверджують, що надзвичайно багато страждала від жорстокого і нестриманого темпераменту чоловіка, і по його смерті в 1266 році одразу ж постриглася в черниці. Померла 8 березня 1276 року.


Коментарі  

 
# RE: Констанція - дочка Бели IVZommersteinhof 05.03.2016, 21:20
На фото - не Констанція!
Це скульптура її сестри святої Кінги, яка знаходиться в ніші назовні костелу св. Юзефа в місті Мушина (Польща). В цьому можна переконатись тут: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:%C5%9Awi%C4%99ta_Kinga_%28sculpture%29.jpg
 
 
# RE: Констанція - дочка Бели IVТаня 30.12.2018, 20:09
Чоловік Констанції помер набагато пізніше 1266 року!!
 
 
# RE: Констанція - дочка Бели IVТаня 30.12.2018, 20:10
Лев Данилович помер набагато пізніше!!
 

Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити