Спаржа, аспарагус

Спаржа, аспарагус(лат. Asparagus) - рід рослин з сімейства спаржевих; відомо до 100 видів, розсіяних по всьому світу, переважно в сухому кліматі. Найбільш поширений вид спаржа звичайна (Asparagus officinalis). Одні види спаржі - трави, інші - напівчагарники, розвиваючі підземне кореневище та надземні більш-менш гіллясті стебла, у багатьох видів повзучі. Верхні частини паростків спаржі (близько 20 см) використовуються в кулінарії як делікатес. Листя дрібні, лускаті або Шипувате; в пазусі їх виникнення або подовжені гілки або пучки укорочених, безлисті, щетинистих або лінійних гілочок (кладодіев), а у підроду Myrsiphyllum розвиваються в пазусі листя поодинокі листоподібних-розширені гілки. У пазусі листків з'являються поодинокі квітки або щитовидні або гроноподібних суцвіття.

Спаржа, аспарагус Квітка правильні, двостатеві або одностатевий, з простим раздельнолістним або трохи спаяним біля основи оцвітиною про шість листках, розташованих у два кола. Тичинок шість, з тонкими або пластінчатимі нитками і пильовиками, які розкриваються на внутрішній стороні; маточка з верхньою, тригніздова зав'яззю, коротким стовпчиком і трилопатевими рильцем; плід - ягода, з одним або декількома насінням, насіння з товстою, чорнуватий шкіркою, роговим білком і невеликим зародком. Молоді соковиті стебла діаметром близько 1-2 см використовуються як овощ. Культура спаржі налічує кілька тисячоліть. В їжу використовують молоді соковиті та м'ясисті пагони, відростаючих навесні. Пагони спаржі мають приємний смак і тонкий аромат, обумовлений наявністю в них особливої речовини - аспарагіну. Пагони вживають у відвареному вигляді, заготовлюють про запас шляхом консервування та заморожування. Сформовані пагони спаржі мають ошатну ажурну зелень і служать для прикраси букетів.


Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити