Марко Бараболя

Марко Бараболя (Іван Рознійчук)

Розвиток язика

Не знати, хто єго, той язик, завив. Доста, що єго все розвивати треба. Бо не розвиваєш — то він собі так, завитий, і сидить.

Продукція язиков

Граматична фантазія в І дії
(Вістка з газети: Міністр шкільництва скликав комісію, що мала рішити язиковий спір на Підк. Руси. Але з огляду на несприятливу погоду (атмосферу) засідання цієї комісії відложено на 10 літ зі значно збільшеним числом учасників). Діється в Празі 1941 р.

Гальо! Гальо! Радіо Кошіце!

Всім відомо, що в Кошицях є могутня радіостанція, яка своєю силою перекрикує всі останні (Пешт, Варшаву, Москву, Бреслав та інші). Кошицьку радіостанцію можна «зловити» навіть на найдешевших радіоприймачах і то вдень, без антени та узем-лення. Чути, ба навіть бачити її можна і без радіоприймачів, коли наблизитися до неї на віддалення яких 2—3 метрів. І ця могутня радіостанція присвячує майже щодня півгодини, деколи навіть годину, для нашого Підкарпаття. Висилання переводиться нашою милозвучною тутешняцькою мовою, слов'янсько-азіятським есперантом.

Проект автономії

Коли Марс наблизився до земної кулі, радіослухачі із своїх апаратів почули таємничі звуки. З певних джерел довідуємося, що звуки висилала радіостанція з Марса. Одначе в тому часі марсіанської мови ще ніхто не розумів і справа зістала під знаком запитання. Доперва тепер наші славні філо­логи при помочі «Русинської граматики тре­тього смеру» розшифрували ті таємничі зву­ки.

Весна

Се така пора року, жіночого роду, що починається буквою «в». У календарі написано, що починається 21 марта. Коли вона забуде подивитися в календар, то почнеться раніше. Або пізніше. Се уже, правда, не по закону.