Гальо! Гальо! Радіо Кошіце!

Всім відомо, що в Кошицях є могутня радіостанція, яка своєю силою перекрикує всі останні (Пешт, Варшаву, Москву, Бреслав та інші). Кошицьку радіостанцію можна «зловити» навіть на найдешевших радіоприймачах і то вдень, без антени та узем-лення. Чути, ба навіть бачити її можна і без радіоприймачів, коли наблизитися до неї на віддалення яких 2—3 метрів. І ця могутня радіостанція присвячує майже щодня півгодини, деколи навіть годину, для нашого Підкарпаття. Висилання переводиться нашою милозвучною тутешняцькою мовою, слов'янсько-азіятським есперантом.
На Тебе, могутня наша прихильнице, кошицька радіостанціє, звертаю свої рабські очі. Та в імені всіх таких, як я, молю Тебе, глянь на нас зі Своєї небесної висоти і вислухай нашу покірну просьбу.
До нас тут-там має прибути якась автономія. Вона вже йде пішки з Праги. Вона — ця автономія — несе для нас і власну радіостанцію. А до того часу Ти жертвуй нам трохи свого висилання. Та не так багато, як дотепер. Бо ми, темні тутешняки, цього недостойні. Ми навіть не знаємо, що ми за нарід: чи москалі, чи мадяре, чи словаки, чи, може, якесь інше плем'я. Одно лиш певно: що українцями ми не були, не є і не будемо (бо це була б іредента, же йо? Боже всемогучий, прости нам, грішникам! А може, нас зовсім на світі нема?
Ми скромні. Нам вистачило б слухати Тебе раз в місяць. Зовсім вистачило б! Пропоную уложити слідуючу програму на цілий рік:
«Январь: Лекція на тему «Нужная ли нам автономія?» — провозглашает губернатор Подк. Руси.
Февраль: Театральное представление «Кво ва-діс», русине?» — исполняет драматическая школа в Ужгороді.
Март: Лекція на тему «Как обработать деньгі?» — провозглашает Пішта Хвенцилик. Транселяція со Ивановой хати.
Апрель: Народная пєсня «Тиса, Тиса, мать род-ная» — исполняет смєшанньїй хор под управлением Цмуркановича.
Май: Лекція на тему «Як йсем се достал на Подкарпатскоу Рус» — провозглашает неизвестньїй чиновник.
Іюнь: Народная пєсня «Андулко, Андулко, Андулічко» — исполняет оркестр вуйка Треби.
Іюль: Лекція на тему «Пойдут ли жидьі в Палестину?» — провозглашает чудотворительньїй рабин.
Август: Комедія «Как адін турист испортил рус-скую девушку» — исполняет драматический круг о-ва Бухновича.
Сентябрь: Лекція на тему «Как распространіть язьїковьш хаос на Подк. Руси?» — провозглашает постоянньїй диктор кошицкой радіостанции.
Октябрь: Народная п'єса «Подкарпатскіи руси-нн, проч вас так Іштен побил?» — исполняет бала-лаечньїй оркестр о-ва «Возбуждение» под управлением Брондія.
Ноябрь: «Политика — панское гунцутство» — тра-гикомедия в одном дєйствии. Исполняют извістньїе политикерьі.
Декабрь: Народний марш «Ильєн, наздар, новий год — пробудился наш народ!» — соло пайот ш грамафонє бабушка Држиморская. Акомпанируеі Квасиленков».
Оце була б і вся програма. Такою програмою бу дуть вдоволені всі невдоволені автохтони.

Коментарі  

 
# Guest 24.05.2010, 21:04
:lol: :lol: Дякую
 

Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити