Видатні композитори, музиканти та актори

3 біографіїДезидерій Задор
(1912-1985 )
Народився 20 жовтня 1912р. в родині музикантів в Ужгороді. Закінчив паралельно три факультети Паризької консерваторії: органний, фортепіано, диригентський. Проходить повний курс аспірантури в Празі по композиції та музикології. Кілька років їздив з концертами як піаніст у Чехословаччину, Угорщину, Румунію. Працює викладачем музики у навчальних закладах краю.
Дезидерій Задор у Карпатській вікіпедії

Юрій Шерегій
(1907 -1990 )
Народився 18 січня 1907 року в Дусині, у сім’ї священика. Навчався в Ужгородській гімназії, студіював на філософському факультеті Карлового університету в Празі, викладав у гімназії м. Хуст. Змалку полонило його театральне мистецтво. Вже в гімназії виступав у драматичних гуртках.
Був ініціатором, засновником, актором, режисером, першим директором українського театру на Закарпатті. Чудом уникнувши мадярської розправи опинився в еміграції. Перші роки жив у Югославії, де організовував та ставив українські п’єси і танці. 1940р. переїздить до Праги, де відкриває українську драматичну студію. Тут ставить п’єси “Запорожець за Дунаєм ” та “Наталка-Полтавка ”.
Згодом переїздить до Прешова, де організовує перший укр.. ансамбль, через деякий час – до Братислави. 1971р. працює в Києві і засновує там клуб ім. Т.Г.Шевченка.

Костянтин Матезонський

(1794-1858 )
Музичний діяч на Закарпатті, родом з Наддніпрянщини.
1833року засновує в Ужгороді чотириголосий хор “Гармонія ”, з яким виконує як церковні, так, і світські твори, багато зробив для поширення хорового співу на Закарпатті.

 

Посібник "Мій Ужгород"


Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити