Солонина - то сятоє

Зайшов закарпатиць у єврейський ресторан, позерає меню, пак звідат:
- А солонина є?
Офіціант:
- Ми солонину не їме.
- Нє, я розумію, ож солонина то сятоє, айбо унь так оби не їсти?..