Новоє життя

- А я у спортзал по понеділках не хожу.
- Чом?
- Но, знаєте, дуже многі начинают із понеділка новоє життя, там повно народу. Я прихожу на другий динь, коли їх новоє життя ся вже кончило і у залі назад лем тоті ко усе.