Ужгородський циган рішив іти на войну

Ужгородський циган рішив іти на войну. Його звідають:
- Дюсі пак куда йдеш?
- На войну
- А што там будеш робити?
- Та двох-трьох забю і вернуся дому
- А кіть тебе забють?
- А мене за што.