Жужанна Лорантффі

Жужанна ЛорантффіЖужанна Лорантффі - дружина трансільванського князя Дьердя І Ракоці, власника Мукачівського замку.

По смерті чоловіка повноправна власниця Мукачівського замку. Саме вона довела до логічного завершення перебудову фортеці - до Верхнього (Старого) замку було добудовано Середній і Нижній, а також зовнішнє оборонне коло, котре складалося із земляного валу та заповненого водою рову шириною у 12 і глибиною 6 метрів.

Мукачівський замокПеребудований Жужанною Лорантфі Мукачівський замок набув вигляду типового середньовічного замку з високими вежами і міцними бастіонами. І в пам'ять про це грандіозне будівництво на стіні південно-східного бастіону Нижнього замку було зроблено напис латиною, від котрого збереглися лише два рядки: «Якщо військове мистецтво, природа і Бог глибоко мене поважають, не страшні гармати, а за сприятливого розташування зірок — століттями стоятиму».

Має також пряме відношення до народження всесвітньо відомого угорського вина "Токайське азу", оскільки саме її придворний піп Сепсі Лоцко Мате, котрий керував у її господарствах виноробнями, через якісь події забув вчасно зібрати урожай і виноград довелося збирати аж у листопаді. Грона до того часу заізюмилися і покрилися цвіллю.

Біографічна довідка:

Жужанна Лорантфі  (1600 - 1660, 18 квітня) - прабабка славнозвісного Ференца ІІ Ракоці, дружина трансільванського князя Дьердя І Ракоці, меценатка і засновниця багатьох шкіл. Донька Міхая Лорантфі і Борбали Зелемирі, повна сирота з 14 років, у 16 вийшла заміж за молодого 23-річного Дєрдя Ракоці, з котрим у щасливому шлюбі прожила 32 роки.