Королева Ержебет

Каплиця святого Мартина, МукачевоКоролева Ержебет надала Мукачеву статус привілейованого міста.

Мукачеве було засноване на перехресті історично сформованих торгових шляхів, і в 1376 році королева дала місту грамоту, за якою воно отримало статус привілейованого, а також одержало дозвіл на свою власну печатку з зображенням святого Мартина, покровителя міста. Загалом королева Ержебет часто відвідувала Мукачево, оскільки дуже любила молитися в місцевій римо-католицькій готичній церкві, зведеній ще ХІV-му столітті в честь Святого Мартина, - пише сайт Мукачівської дієцезії римо-католицької церкви. Саме у її часи і за її активної підтримки церкву перебудували.

Королева Ержебет, Єлизавета

Біографічна довідка:

Королева-мати Ержебет, Єлизавета Польська, Єлизавета Локетковна (польськ. Elzbieta Lokietkowna венг. Piast Erzsebet; 1305 рік - 29 грудня 1380 року) — третя дружина короля Угорщини Карла Роберта, в період з 1370 по 1375 рік була регентом Польського королівства. Сестра Казимира III, останнього короля Польщі з династії Пястов, і мати Людовика Великого, того, що володів коронами Угорщини  і Польщі.

 


Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити