Угорська, семиградська та цигайська вівці

Угорська вівця (Magyar racka Juh)

Перше згадки про цю породу відносяться до 16-17 століття. Після Другої світової війни лише невелику кількість даних овець розводять в угорській пусті Гортобадь.

Ця порода є унікальною. Має спіральної формі роги, що штопором виступають майже прямо вгору з верхньої частини голови. Мінімальна прийнятна вага тіла для овець досягає 40 кг і баранів 60 кг, зріст в середньому 72 см.

 

 

 

Семиградська або волоська вівця
Волоська порода. Поширена по всій південній Європі, особливо в Румунії та Угорщині. Особливо характерні у цієї породи роги, котрі бувають, втім, дуже різними: типові згинаються спіралеподібно і сильно розведені в боки; у інших роги ростуть вгору перпендикулярно і утворюють широкі вигини вперед і вниз. Волоська вівця - досить великого зросту (висота в холці 0,7-0,8 метра), має вислі вуха, покриті, як голова й ноги, коротким волоссям, руно ж на всьому тулубі складається з сильно звивистої, довгої вовни (2 ½ -4 вершка) із значною кількістю ості. Переважаючий колір білий, але зустрічаються вівці чорні, сірі і рідше руді. Хвіст широкий, жирний, клинчастий, звужується донизу, покритий довгою шерстю, спускається до серединного виступу задніх ніг. Вовна, легко звалюється, утворюючи на внутрішній стороні руна повсть; має гарний збут на камвольні фабрики. Пух (подсед, волосся без стрижня, до 36%) теж блискучий, дуже ніжний і іде на приготування тонкої повсті.

 

Цигайська порода
-словацько-угорська молочно-м'ясо-шерстна порода овець. Розводять її в основному у Хорватії, Словенії, Словаччині, Угорщині, Чеській Республіці, Румунії, Сербії, Молдові, Албанії. Ця порода була представлена в Карпатському регіоні з 13-го століття. Племінна книга ведеться з 1700 року. Ріст у холці у баранів - 60-85 см, у овець - 53-78 см. Вага дорослих баранів 60-120 кг, овець - 45-80 кг. Основний окрас білий з чорною або коричневою головою і ногами. Барани переважно рогаті, але бувають і комола, вівці комола. Вуха великі, дуже довгі і вислі. Хвіст довгий худий. Вовна 46-56 якості, довжина 8-14 см, настриг з баранів 4-8,5 кг, з маток 3-4,5 кг. Вихід митої вовни 56-58%. Особливості вовни - пружність, міцність, невелика валкість. Овчину використовують для виготовлення хутряних виробів. Цигайської вівці скоростиглі, добре нагулюють і відгодовуються. Ця порода добре пристосована до цілорічного пасовищного утримання і до екстремальних кліматичних умов (гори, морози), також здатна робити перегони в сотні або тисячі кілометрів. При народженні баранчики важать 3,3-4,5 кг, ярочки 2,9-4 кг. Плодючість 120-180%. За 90-180 днів лактації вівці виробляють 48-180 л молока жирністю 5-8%, в день надій складає 0,7 л молока. Середньодобовий приріст ваги ягнят 230-280 р. Ягнята у віці 3-4 місяців важать 18-35 кг. Забійний вихід 60%. Середня тривалість життя 8 років