Свиня Мангалиця

Угорська порода свиней вирощена в Карпато-Балканському басейні. Мангалиці є різних видів: ластівки, чорна, дика, червоні та білі. Дану породу бажано випасати як овець

Після експансії турків в центральну Європу було знищено майже все поголів’я свиней. Мусульмани не вживали в їжу свинину, а тому було заборонено вирощування саме цього виду тварин. На початку 19 ст почалося відновлення збережених у віддалених регіонах Угорщини та Сербії автентичних порід свиней – різновиду мангалиця. Була під загрозою зникнення.

 

Порода була виведена зі старих видів угорських свиней Bakonyi і Szalontai при змішанні з породою Sumadija сербського походження і хорватських Šiška і Syrmien. З цієї породи виробляють всесвітньо відому шинку Серрано.

В Закарпатті сьогодні мангалиць активно розводять фермери на Виноградівщині та Іршавщині (зокрема фото ми взяли з сайту іршавського заводчика мангалиць). А процитуємо (для рівноваги) фермера з Виноградівщини:

- Мангалиці - унікальні свині. Цілий рік хряки пасуться на вигонах, відкопують корені Загалом до їхнього "меню" входить близько 100 видів рослин. Крім того, у раціоні свиней – сертифіковані органічні кукурудза, ячмінь, тритикале. Свині настільки витривалі, що можуть ночувати просто неба - розповідає фермер Федір Стойко з фермерського господарства у селі Ботар Виноградівського району. У господарстві Стойків свині сплять у великому загоні. Ріжуть їх у 12–14 місяців, коли ті важать 120–140 кг. Їх сало і м’ясо вважається здоровішим, бо швидше перетравлюється, містить більше ненасичених кислот і вітамінів.


Коментарі  

 
# RE: Свиня Мангалицяоленка 16.03.2013, 16:18
в якому віці досягають 300 кг
 

Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити