Єлизавета Баварська, Зісі

Єлизавета Баварська ЗісіЄлизавета Баварська, Зісі - (24 грудня 1837 - 10 вересня 1898). Дружина імператора Франца Іосифа I, уроджена принцеса Баварії. Імператриця Австрії з 24 квітня 1854 (з дня укладення шлюбу), королева-консорт Угорщини з 8 травня 1867 (з дня утворення двоєдиної монархії Австро-Угорщини).

Не втручалася в політику. Однак єдиним виключенням можна вважати випадок, коли їй удалося зіграти певну роль у врегулюванні конфлікту між Австрією і Угорщиною в 60-і роки XIX століття.

При дворі у Відні Єлизавету недолюблювали, і Угорщиною та й Закарпаттям вона зацікавилася хоч би внаслідок того, що відноситися до цієї країни з цікавістю було так само не прийнято, як і до самої Єлизавети. Імператриця вивчала історію Угорщини і угорську мову, із задоволенням читала угорську літературу.

 

Під час візиту до Угорщини юної імператорської пари жителі були захоплені красою Єлизавети. Висока (Зісі була на кілька сантиметрів вище за чоловіка), струнка, з класично правильними рисами обличчя, сяючими величезними очима і золотом розкішним каштановим волоссям, Єлизавета нікого не залишала байдужим і прониклася у відповідь симпатією. Пізніше Єлизавета оточила себе придворними панянками з угорського дворянства.

Вона підтримувала зв'язки з діячами угорської опозиції, зокрема з її лідерами — Ференцем Деаком і Дьюлою Андраші, які намагалися через імператрицю вплинути на Франца Іосифа, розраховуючи на те, що він піде назустріч їхнім вимогам в угорському питанні. Зусилля зрештою увінчалися успіхом - імператор погодився на особисту зустріч з Деаком і Андраші, і в 1867 було підписано угоду, згідно якої імперія перетворилася в дуалістичну Австро-угорську монархію, велося конституційне правління, і Угорщина отримала велику свободу у вирішенні своїх внутрішніх питань.

 


Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити