Селера, салера

Селера, салера(Apium graveolens L.) — дворічна городня пряна рослина з родини окружкових; вирощують на запашне коріння і листя, вживають як додаток до юшок і до інших страв. В Карпатах культивують переважно селеру сорту Яблучна. Селера — рід однорічних, дворічних або багаторічних рослин сімейства зонтичних.

Найбільш відома селера пахуча (культурна) (apium Graveolens) — дворічна рослина висотою до 1 метра. У перший рік утворює розетку листків та коренеплід, на другий рік рослина зацвітає. Рослина вологолюбна і холодостійка, насіння проростає вже при 3°с (оптимально — при 15°с), сходи переносять заморозки до −5 °C.

Селера, салераВідомо три різновиди Apium Graveolens:
• secalinum, листовий
• dulce, черешковий
• rapaceum, кореневий

Листовий має коротший вегетаційний період, що дозволяє вирощувати його в північний районах. Кореневий часто вирощують розсадою. Всі види селери віддають перевагу вологим видам ґрунту. Всі частини (листя, черешки та коріння) рослини використовують при приготуванні перших та других страв, салатів, напоїв, соусів. Кореневище використовують ще і в сушеному вигляді. Стебла рекомендується використовувати замість солі при захворюваннях жовчного міхура, остеопорозі, захворюваннях нирок. У медицині використовується як сечогінне.


Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити