Легенда про Терново та Вільховець

У долині Тересівки є велике село Терново. Старі люди розповідають, що теперішнє Терново перед походом тата-рів називалося Долиною. Частково це підтверджує й літопис, який зберігається в народнім музеї в місті Ясберень (Угорщина).

На північній частині теперішнього села є поле, що досі називається Долиною. Тут і було село Долина. З одного боку села росло вільшання, а з другого — терня.
Коли татари перейшли Карпати, вони, щоб задати страху людям, загатили воду ріки Тересівки так, що ріка несподівано залляла цілу долину. Люди, котрі жили при ріці, рятувалися як могли. Одні перепливли через Тересівку у вільхові зарості, інші повтікали на береги між тернові густі корчі.
Як вода спала, ординці прийшли на місце, де було село Долина, спалили вцілілі хати, а людей, котрих знайшли живими, повбивали. Зосталися тільки ті, котрі встигли сховатися в густих лісах.
Коли татари відійшли, люди вже не відбудовували село на старім місці: одні лишилися жити на берегах між терновими кущами, інші — за рікою у вільховім лісі. Так виникло між терням село Терново, а у вільшанню — Вільховець.
У селі Вільхівці є багато сімей, які носять прізвище Гусак. Предки цих сімей плавали через ріку, як гусаки.


Коментарі  

 
+4 # Guest 10.09.2009, 13:35
село терново дуже-дуже красиве і природне я тут проживаю у селі "Терново"
 
 
# RE: Терново та Вільховецьієролмонах Венедикт 26.02.2013, 21:04
хочу подякувати авторам сего дуже інтересного сайту.
я сам родом з с. Терново, а мій прадід Андрій Гусак з Вільхівців женився на Ференчук Анні з с. Терново.
файно вам дякую Боже Благослови ваші добрі справи.
 

Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити