Загибель Хустського замку

Славетний був розбійник-опришок Грегор Пинтя. Він грабував палаци й панів. Одного разу він потрапив у руки панам, і вони посадили його у в'язницю Хустського замка й мали повісити. Але Пинті пощастило втекти, і він вирішив помститися панам.

Зібрав військо з двохсот таких, як він, легіників, наказав змайструвати собі з в'яза дерев'яну гармату й затягти її в ковані залізні обручі, а ядра для неї робити з каменю.
Витягли опришки гармату на гору Чабрин, що стоїть на другому березі Тиси, навпроти Хустського замка, і поставили там на величезний камінь. Пинтя націлив гармату просто на замок і вистрелив. Але ядро тільки зірвало дах. Тоді пани покрили замок насмоленим полотном, щоб Пинтя думав, ніби замок лишився цілий.
А Пинтя коли побачив, що замок стоїть наче непошко-джений, то дуже розсердився і насипав /Пороху ще більше в гармату. Потім ще раз прицілився й ццм другим пострілом вщент розбив замок.
Так і стоїть відтоді Хустський замок у руїнах. А на горі Чабрин і тепер лежить той камінь, на якому стояла Пинтєва гармата.


Коментарі  

 
# RE: Загибель Хустського замкуZukuon 15.03.2018, 18:45
:D :-) :lol: ;-) ;-)
 

Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити