Софія Баторі

Софія БаторіСофія Баторі – дружина князя Дєрдя ІІ Ракоці, по його смерті - правителька Мукачівського замку. Донька Баторі Ондраша і польки Анни Закреської, племінниця трансільванського князя Габора Баторі.

З 1660 року, після смерті чоловіка, вдова Софія Баторі з сином Ференцом І Ракоці оселилася у Мукачівській фортеці. Фанатична католичка, мала прогабсбурзьку орієнтацію, натомість її син, протестант - антигабсбурзьку.
У 1670-71 році Ференц І взяв участь в змові проти австрійців, яка потерпіла невдачу. Після цієї невдалої змови він відійшов від політики і незабаром помер. У замку залишилася його вдова, дочка хорватського правителя Ілона Зріні і двоє дітей - син Ференц ІІ (майбутній керівник угорського визвольного повстання) і дочка Юліана.
Софія Баторі за кількістю жахливих історій, героїнею яких вона стала, поступилася хіба що своїй близькій родичці - легендарній Ержбеті, тій самій, з вампірськими звичками і пристрастю до кривавих ванн. І хоч крові Софія не пила, але була неймовірно жорстокою, а невістку свою зненавиділа чи не з першого погляду. Але, ніби за іронією долі, саме Ілона, на той час вже овдовіла, успадкувала після смерті Софії її твердиню, мукачівський замок Паланок.


Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити