Найбільший орган Закарпаття

Найбільший орган Закарпаття – знаходиться у обласній філармонії. У 1946 році у будинку колишньої великої синагоги, побудови 1904 року, відкрився концертний зал. У 1974 році за ініціативою першого секретаря по ідеології обкому компартії на фірмі «Rieger-Kloss» з Чехословаччини був замовлений і побудований орган. Під час проектування органа його характеристики узгоджувались з акустикою концентного залу, інструмент обійшовся у 300 тис. долларів.

Орган, opus 3428, має 32 регістра, численні пристосування і копуляції клавіатур, різноманітні виконавські можливості. При порівняно невеликій загальній кількості регістрів орган дозволяє успішно виконувати романтичну і французську музику. Звертає увагу те, що в органі багато мікстур і язичкових регістрів — 12. На органі можна успішно виконувати барокову музику. Орган піднятий над сценою філармонії на укріплених в стіні балках, звук органа рівномірно заповнює приміщення, не утворюючи акустичних вузлів і впадин. Завдяки такому розміщенню легко виконувати твори разом з камерним ансаблем, оркестром, солістами, вокалістами. У рік з участю органа відбувається 30-40 концертів. Солістка філармонії з 1974 року Наталя Висич разом з концертною діяльнісю веде успішну педагогічну роботу. У філіалі Донецької музичної академії та І дитячій музичній школі ім. П.І. Чайковського навчаються учні старшого віку та троє маленьких органістів. На міжнародному конкурсі музикантів учениця Наталії Висич була наймолодшою серед органістів і отримала спеціальну відзнаку.


Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити