Цікаво про село Оклі

- Про курган Голом перекази говорять, що тут були аварські поховання.

- Поблизу сіл Оклі (колишня назва Аклин) та Оклі Гедь Виноградівського району Закарпатської області був замок на острівку посеред болота. Існування замку — гіпотеза. На острівку також міг бути храм, монастир. В місці розміщення гіпотетичного укріплення проходить кордон з Румунією, також неподалік — кордон з Угорщиною, так що важко сказати, на території якої держави зараз знаходяться руїни, які були позначені на австрійській карті другої половини XVIII століття. Хоча, швидше за все, об'єкт знаходиться на території Румунії, хоча кордон зовсім недалеко. Очевидно, болото було осушене, острів — розораний. Зараз на території, де були руїни, знаходяться городи. В угорській Вікіпедії зазначається, що неподалік села Оклі є замок Кавас.

- Менш, як у трьох кілометрах на північний схід від села Оклі є пагорб, який називають Голомдомб. Угорська Вікіпедія повідомляє, що це аварська могила (приблизно VI століття нашої ери). У коментарях до угорської Вікімапії написано, що тут, згідно з легендою, є місце, де багато людей були убиті одночасно, так що тут, можливо, є місце битви, а аварська могила може бути колективним похованням воїнів (чи могилою воєначальника, а воїни поховані поряд).

- В часи Австро-Угорської імперії Оклі стало відомим на всю Угорщину завдяки сатиричному роману Калмана Міксата «Оклі Мікловш».

- храм побудували в ХV столітті в готичному стилі для католиків.