Як виникла Косівська Поляна

Карпати — молоді гори. Вони ростуть. Де через Карпати їхали возами, там тепер лише пішо можна пройти.

Колись із Косова можна було напрямки через гори попасти в Солотвино. Торгівці так і робили — купували сіль і везли продавати в Косів і другі сусідні села. Межи лісами, в долині ріки Кісви, була одна файна поляна. Спустяться з полонини купці — перепочинуть на ній, Що на тій поляні відпочивали косівці, її назвали Косівською Поляною.
Одного разу купців, коли верталися з Солотвина, застав великий дощ. Аби сіль не змокла, зробили щось таке як обороги і загнали туди вози. А далі збудували там хижку-притулок. Побудували коло того притулку свої хижі втікачі від панщини. Так виникло село Косівська Поляна.


Коментарі  

 
+3 # історія селаGuest 25.06.2007, 12:25
роблю вїзний знак
хотілобися посилання на історичні джерела
Версія красива :-?
 
 
# RE: Як виникла Косівська ПолянаДмитро 05.05.2018, 21:37
Косів знаходиться в Івано-Франківсь кій області, Від Сологотивина до Косіва - близько 170 км. Тому це не сусідне село однозначно.
Окрім того Косів, відомий своїми запасами солі, там здавна була соляна баня, ще до заснування села Косівська Поляна.
Тому версія, що торговці везли з Солотвино в Косів сіль - відверто кажучи не логічна. Насправді - це переселенці Косіва зупинилися на території сучасної Косівської Поляни, та заснували там село.
 

Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити