Легенда про Рахів

Давним-давно жив дуже сміливий та сильний опришок Олекса Довбуш. Він мав побратимів, з якими забирав від багатих гроші і допомагав бідним.

Боялися пани Довбуша. Довго думали, як не допустити опришків до своїх багатств і вирішили біля Сегету вимурувати величезну пивницю, зробити заліні двері, виставити варту і позности туди своє золото. Зробивши все це, пани переконалися, що вже ніхто не загрожує їхнім багатствам і вирішили спати спокійно.

Але через таємних розвідників дізнався про пивницю Довбуш. Зібрав своїх хлопців і говорить : “Чого ходити від пана до пан, коли всі гроші в одному місці ?!”

Пішов народний месник зі своєю ватагою, розігнали варту, розбили двері і забрали всі багатства панів. Напівдорозі до Чорногори вирішили перепочити. Там і рахували гроші, що забрали з пивниці у Сегеті. Потім те місце так і назвали Рахів, від слова рахувати.

Веклюк Юрій (м. Рахів) на конкурс "Легенди рідного краю"


Коментарі  

 
# Guest 27.05.2009, 18:17
було би непогано якби дописувач порталу рохзрізняв 15 ст. від 18. бо довбуш жив у 18 ст. а місто рахів виникло у 15 ст. такі легенди з області совкового маразму
 
 
# RE: Легенда про РахівТріб Еріка 04.10.2015, 12:51
Легенди ніколи неспівпадають з реальнісьтю.
 

Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити