Бетлегем

БЕТЛЕГЕМ - вертеп і ряджені. БЕТЛЕГЕМЩИКИ - компанія, що зібралася для костюмованого розігрування різдвяного дійства. Найрозповсюдженіші дійові особи: два ангели, одягнуті у довгий білий одяг, обтягнутий через плечі і в поясі довгими червоними стрічками. У кожного на голові корона ЧАКОВ. Чотири вівчарі ПАСТИРІ, зодягнені в білі гаті ШТАНИ, білу сорочку, а поверх неї – чорний ЛАЙБИК (камізельку), на голові у кожного чорна шапка – КРИСАНЯ, в руках вівчарські БОТИ палиці. Дідо одягнутий в ХОЛОШНІ (штани з овечої шерсті) і ПЕТЕК, на голові у нього овеча шапка КОВПАК.
Бетлегемщики це не просто колядники, що ходять по хатах вінчуючи: “Вінчую вам, пане газдо, сисі сятки весело відсвяткувати", а підлітки і дорослі, які виконували справжне театралізоване дійство за певним сценарієм. Давно за традицією вони ходили до півночи, а потім ішли з бетлегемом у повному складі на Всеношне.

БМигаль Білый: Хлопці ! Мы із вами договорилися , що ныні пуйдеме май скоро із вичірниць. Бо зберемеся у мене, щобы обсудити , як проведеме руздяні коляды. А ще намітиме, кому яку ролю дати до бетлегема. Вже ни так много часу залишилося до Руздва, та ще треба выучити свої ролі і обновити бетлегем. Буштинські вечорниці / Дмитро Копинець ОБРЯДОВІ ДІЙСТВА І РОЗВАГИ МОЛОДІ В ДАВНИНУ


Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити