Нове відео

За внесок у захист прав людини присуджуватимуть премію імені Вацлава Гавела

Міжнародна премія імені Вацлава Гавела за внесок у захист прав людини буде заснована Бібліотекою колишнього президента Чехії Вацлава Гавела, фондом "Хартія-77" та Парламентською асамблеєю Ради Європи (ПАРЄ), повідомляє Чеське інформагентство ЧТК.

Після смерті Гавела в грудні 2011 року фонд "Хартія-77" та Бібліотека Вацлава Гавела заявили про намір заснувати премію за внесок у захист прав людини. Як відзначає ЧТК, крім основних засновників з правом вирішального голосу в процесі присудження премії, дорадчі голоси будуть мати також фонд Vize 97 (фонд заснований Вацлавом Гавелом і його дружиною Дагмар), суспільство Forum 2000 і фонд "Людина в біді". Гавел був останнім президентом Чехословаччини з 1989 по 1992 роки і першим президентом Чехії з 1993 по 2003 роки. Крім того, Гавел відомий як літературний критик, письменник і дисидент. Під час "Оксамитової революції" в Чехословаччині в 1989 році він став ініціатором створення опозиційної суспільно-політичної організації "Громадський форум". У грудні 1989 року був одноголосно обраний президентом на засіданні Федеральних зборів ЧССР.


Нові оголошення

Слово дня

Дробіцькати

ДРОБІЦЬКАТИ - дрібно дуботіти, перебирати ногами

ДКоли почав махати кадилом і співати "алілуя, алілуя", грань упала йому в бочкори, і загорілася онуча. Став він дробіцькати ногами. А люде за ним. Та були такі жони, що не могли вже дробіцькати, вийшли з церкви та ідуть дому. А назустріч їм ідуть жони до церкви. Та й питаються, що за свято. А жони відповідають: - Свято дробіцькання.
Я вчора був на тім святі, і піп ще й теперка дробіцькає.

- СПАДОК ТРЬОХ БРАТІВ. Закарпатська казка / записано в Туриці, Перечинського району, Миколою Зінчуком. Оповідач Коба Михайло Андрійович