Нове відео

За внесок у захист прав людини присуджуватимуть премію імені Вацлава Гавела

Міжнародна премія імені Вацлава Гавела за внесок у захист прав людини буде заснована Бібліотекою колишнього президента Чехії Вацлава Гавела, фондом "Хартія-77" та Парламентською асамблеєю Ради Європи (ПАРЄ), повідомляє Чеське інформагентство ЧТК.

Після смерті Гавела в грудні 2011 року фонд "Хартія-77" та Бібліотека Вацлава Гавела заявили про намір заснувати премію за внесок у захист прав людини. Як відзначає ЧТК, крім основних засновників з правом вирішального голосу в процесі присудження премії, дорадчі голоси будуть мати також фонд Vize 97 (фонд заснований Вацлавом Гавелом і його дружиною Дагмар), суспільство Forum 2000 і фонд "Людина в біді". Гавел був останнім президентом Чехословаччини з 1989 по 1992 роки і першим президентом Чехії з 1993 по 2003 роки. Крім того, Гавел відомий як літературний критик, письменник і дисидент. Під час "Оксамитової революції" в Чехословаччині в 1989 році він став ініціатором створення опозиційної суспільно-політичної організації "Громадський форум". У грудні 1989 року був одноголосно обраний президентом на засіданні Федеральних зборів ЧССР.


Книга на Миколая 2018

Нові оголошення

Слово дня

Видіти, відіти

ВИДІТИ - бачити. "Иване кажут, ош виділи тя коло тої фіфи із вароша!" - якщо при цьому в руках дружини КАЧУЛКА, то Ивану краще кудись сховатися.

В Виджу ними свhтло сонця. - Зорниця. Перша книжочка до читаня для руських дhтей. Олександр Маркуш. – Ужгород: Книгопечатня „Свобода”,1925.

Богач и говорить: Видиш, не є токану. - Букварь. Читайте и пишhть [уложили А.Маркуш і Ю.Ревай]. – Прага: Держ.в-во, 1937.

Єден чоловік любив підглядати за жонами з сусідніх будинків у бінокль. Одного вечора він дуже довго спостерігав за одною файною жоною, як вона роздягалася й лягала спати. Вранці в нього задзвонив телефон і жіночий голос запитав: – Ти не видів, де’м учора калготи поклала? - Закарпатський анекдот