Нове відео

За внесок у захист прав людини присуджуватимуть премію імені Вацлава Гавела

Міжнародна премія імені Вацлава Гавела за внесок у захист прав людини буде заснована Бібліотекою колишнього президента Чехії Вацлава Гавела, фондом "Хартія-77" та Парламентською асамблеєю Ради Європи (ПАРЄ), повідомляє Чеське інформагентство ЧТК.

Після смерті Гавела в грудні 2011 року фонд "Хартія-77" та Бібліотека Вацлава Гавела заявили про намір заснувати премію за внесок у захист прав людини. Як відзначає ЧТК, крім основних засновників з правом вирішального голосу в процесі присудження премії, дорадчі голоси будуть мати також фонд Vize 97 (фонд заснований Вацлавом Гавелом і його дружиною Дагмар), суспільство Forum 2000 і фонд "Людина в біді". Гавел був останнім президентом Чехословаччини з 1989 по 1992 роки і першим президентом Чехії з 1993 по 2003 роки. Крім того, Гавел відомий як літературний критик, письменник і дисидент. Під час "Оксамитової революції" в Чехословаччині в 1989 році він став ініціатором створення опозиційної суспільно-політичної організації "Громадський форум". У грудні 1989 року був одноголосно обраний президентом на засіданні Федеральних зборів ЧССР.


Нові оголошення

Нове у КОЛИБІ

Слово дня

В'єдно, вйедно

В'ЄДНО - усі разом. "Та они там усі в’єдно!" - заодно.

В- Я, чесна громадо та й Божі жони, пустилася за мачков імати, аж туй позераю, мачки не є, а стоїть, якби з-под землі вилізла, осина би їй було, Гондричка. - А що ви на се? — одозвалися в’єдно зацікавлені жіночі голоси? -  Августин Волошин ПАЛЕНКА-ЗАГУБА