Презентовано книгу «Фрагменти з Майдану» українською та чеською мовами

Вчора в головній книгозбірні краю Ірина Гармасій та Іван Фіцай презентували книгу «Фрагменти з Майдану» українською та чеською мовами, присвячену третій річниці Революції Гідності.

Книга вийшла завдяки Благодійному фонду «Карітас» в Чехії і видана в рамках освітнього проекту на грант Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.  Іван Фіцай, директор Благодійного фонду ім. Олександра Хіри (Тячів) зауважив, що чехи неоднозначно сприймають події Революції Гідності в Україні. Інформація про Майдан в Чехії здебільшого висвітлювалась крізь призму російської пропаганди. Цінність презентованої книги полягає в тому, що завдяки ній чеська молодь буде вивчати сучасну історію України без викривлення. Видання буде розповсюджено по чеських навчальних закладах та публічних бібліотеках.
«Фрагменти з Майдану» – це суспільний зріз учасників Революції Гідності. Вона має часовий вимір – 21 листопада 2013 року – 22 лютого 2014р. Як зазначила Ірина Гармасій: «У книзі зафіксовані емоції та фрагменти життя людей, які перебували в той час на Майдані». Географія очевидців широка. Це представники різних українських міст, зокрема: Києва, Калуша, Ужгорода, Надвірної, Тячева, Полтави, Борислава, Виноградова, Тересви, Берегова і міста Сімферополя. Загалом в книзі 26 фрагментів-історій людей різних професій – архітектора, історика, священника, музиканта, народного депутата, хірурга, викладача, журналіста, медика, студентів, письменників і добровольців.
На презентації був присутній Степан Пінах, батько учасника Майдану Юрія Пінаха, який поділився своїми спогадами про Майдан і зауважив: «Найбільше зло серед нас – це байдужість». Байдужість до кривавої ціни, заплаченої майданівцями за гідність українського народу.
Книга «Фрагменти з Майдану» присвячена всім тим, хто боровся і хто продовжує боротьбу за краще майбутнє України, всім Героям Небесної Сотні, тим, хто не повернувся додому або повернувся з важкими травмами, а також для тих, хто після подій Революції Гідності досі вважаються зниклими безвісти.

Євгенія Напуда ,
завідувачка відділом обслуговування
Закарпатської ОУНБ ім. Ф.Потушняка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *