Галина Малик представила нову книгу про лицаря Горчика

Опубліковано igordejak на

В Ужгородському прес-клубі відбулася презентація нової дитячої книжки відомої української письменниці Галини Малик “Мандри та подвиги лицаря Горчика та Бузинової Царівни Бусі на острові Зміїному та у морі Скіфському”.

“Мандри та подвиги лицаря Горчика та Бузинової Царівни Бусі на острові Зміїному та у морі Скіфському» – це лицарський роман для дітей у двох книгах. У виданні вміщено обидві книжки – і першу «Мандри і подвиги хитромудрого переможця дванадцятиголового змія лицаря Горчика, його банконосця Третього Зайвого та красуні Каролі» і другу. Ілюстрації у книжці — молодої художниці Соломії Ковальчук. Перший роман про лицаря Горчика увійшов до списків позакласного читання для школи і став переможцем у номінації «Дитяче свято» ХІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року – 2009».

Нова книжка письменниці видана за кошти обласної Програми підтримки видання творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню на 2018 – 2020 роки.

Детальніше про нове видання розповіла сама авторка, відома українська письменниця Галина Малик: «Перша книжка про лицаря Горчика була написана 10 років тому, вийшла у Львові у видавництві «Аверс». Цікава історія сталася з другою частиною, яку я почала писати у 2013 році. Твір почав друкувати дитячий журнал «Барвінок», половина твору вже побачило світ. Я писала далі, про те, як тільки у романі Горчик почав доїжджати до острова, туди добралися зелені чоловічки. І тут за кілька місяців почалися події у Криму. Це все настільки переплелося! Взагалі я називаю цей роман пародія-буф, бо твір з перебільшеннями, великою сатирою на те, про що йдеться в романі. Тут багато усіляких приколів, випадків, наприклад, Баба Яга з пірсінгом і татушками на передпліччях, блакитно-оранжеве царство і ще усяка всячина».

Закінчується роман тим, що лицар Горчик перемагає Зміївну. «В українській літературі для дітей бракує героїчного, – каже Галина Малик. – Колись у році 50-их роках Богдан Чалий написав про пригоди Барвінка і його коника Дзвоника. Це був дійсно героїчний твір для дітей. Але, на жаль, після того це все зійшлося до піонерки Каті з гранатою. Письменники творили замовну патріотичну літературу для дітей. Насправді українська літератур для дітей до цього часу шукає свого героя. Хоча б такого як Гаррі Потер, який був би близький і зрозумілий. Мрію створити образ героя, який би сподобався дітям».

Галина Малик презентувала також ще новішу книжку, яка вийшла друком нещодавно – «Піратські маршрути». А також продекламувала кілька чудових «піратських» віршів із «свіжого» видання.

Джерело: Ужгородський прес-клуб

Категорії: Культура

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.