Перший Закарпатський турнір в нарди

nardy1
Photo by: unknown; License: CC0 Public Domain

Минулого тижня у ресторані «Кілікія» відбулася виїзна зустріч прес-клубу м. Ужгород з метою обговорення першого в історії Закарпаття турнірну з нард. Проведення турніру підтримуватиме Товариство вірменської культури Закарпаття «Арарат».

Метою проведення турніру є популяризація цієї цікавої та поширеної серед населення гри. Крім того, організатори впевнені, що зібравши максимальну кількість гравців в одному залі, вони зможуть заохотити їх поспілкуватися та обмінятися навичками. Переможці турніру підуть додому не з пустими руками. Так, чемпіон отримає 25 тисяч гривень, за друге місце обіцяють 15 тисяч гривень, а за третє – 10 тисяч гривень. Турнір буде проходити у конференц-залі ресторану «Кілікія» 4 травня. Тож, якщо ви граєте в нарди та впевнені у своїх силах – поспішайте зареєструватися.
Нарди - одна з найдавніших відомих настільних ігор. Її історію можна простежити майже на 5000 років до археологічних відкриттів в Месопотамії.

nardy2

Photo by: Daderot; License: Public Domain

Відповідь на те, скільки вміння вимагають нарди, є складною. У грі існує декілька фактичних точок:
    • Кожне рішення в нардах базується на навичках.
    • За винятком примусових ходів, кожен вибір вимагає вмілої оцінки альтернатив.
    • Деякі ходи мають більшу вагу, ніж інші, але на них так само впливає рівень майстерності
    • Абсолютний початківець (той, хто щойно вивчив основні правила і кілька загальних стратегій) майже не має шансів перемогти експерта світового рівня в матчі з 25 пунктами.
    • Експерт майже напевно матиме перевагу у 95%
    • Існує великий паритет серед провідних гравців
    • Експерти рідко виграють більше 60% матчів відкритого рівня за довгий проміжок часу
    • Існує надзвичайна волатильність в результатах костей
    • Шанси на перемогу в одиночній грі можуть пересуватися від 5 до 10% на початкових ходах і до 100% у пізніших ігрових ситуаціях
    • Майстерність базується на більш ніж просто фундаментальних знаннях гри
    • Темперамент, підготовка і виконання мають велике значення
Незважаючи на те, що насправді немає простого способу остаточно розібратися, що в нардах має більшу вагу – навички чи удача, ясно одне. Це на 100% гра майстерності. Це паритет учасників, який обманює наше сприйняття. У певному сенсі нарди не відрізняються від будь-якої іншої гри або спорту. Коли конкуренція близька або рівномірно узгоджується, зовнішні чинники або удача, швидше за все, впливатимуть на результат.
Нарди мають багато спільного з іншими іграми, які вимагають критичного мислення і стратегічних навичок, таких як покер. В обох іграх вмілі гравці включають математичну ймовірність у прийняття рішень. Наприклад, в покері ми можемо обчислити ймовірність успішного витягування на флеш, а потім визначити, чи маємо ми правильний банк або передбачувані шанси зробити виклик. У нардах, коли стикаються з прийняттям дубля, ми можемо обчислити ймовірність перемоги в грі, а потім порівняти кінцеві результати при прийнятті і відхиленні куба.
Нарди мають усталену теорію відкриття, хоча вона менш деталізована, ніж шахи. Дерево позицій швидко розширюється через велику кількість можливих варіантів костей і рухів, доступних для кожного ходу. Останній комп'ютерний аналіз надав більше уявлення про відкриття, але середня гра досягається швидко. Після відкриття, гравці в нарди часто покладаються на деякі загальноприйняті стратегії, поєднуючи і перемикаючись між ними, щоб пристосуватися до змінюваних умов гри.
Існує два основні варіанти гри в нарди: "Гроші" та "Матч". Гра грошей означає, що кожен бал розраховується рівномірно, і кожна рахується окремо, незалежно від того, чи дійсно гроші закладені чи ні. Гра "Матч" означає, що гравці грають, поки одна сторона не набирає (або перевищує) певну кількість очок. Формат має значний вплив на стратегію. У матчі мета полягає не в тому, щоб виграти максимально можливу кількість очок, а просто набрати кількість очок, необхідну для перемоги.

nardy3
Photo by: Elias Strale; License: Public Domain

Гра в нарди є досить популярною серед населення і сьогодні. Ентузіасти створюють клуби, де грають в нарди та спілкуються з однодумцями. Місцеві клуби можуть проводити неформальні зібрання, де учасники зустрічаються у кафе та барах увечері, щоб пограти і поспілкуватися. Деякі клуби пропонують додаткові послуги, мають власні приміщення або пропонують комп'ютерний аналіз проблемних ігор. Деякі лідери клубів помітили нещодавнє зростання інтересу до нардів і приписують його популярності гри в Інтернеті.
У 1967 році в Лас-Вегасі, штат Невада, пройшов перший конкурс чемпіонату світу з нард. Тім Холланд був оголошений переможцем у тому та наступному році. На початок 21-го століття найбільші міжнародні турніри створили основу для турів для провідних професійних гравців. Основні турніри проводяться щорічно по всьому світу.


Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити