Закрита єдина в країні соляна лікарняЄдина в Україні соляна лікарня - закрита. Ось уже півроку в Солотвино хворі не спускаються в підземні відділення. Це небезпечно. Через застарілу систему водовідведення - грунтові води затопили більшість шахт. Що вигідніше - законсервувати солерудник або відновити його роботу - повинна сказати спеціальна комісія. Часу - на вирішення проблеми - президент України дав - до січня.

Це - республіканська алергологічна лікарня - єдина в Україні. Не так давно тут лікували хворих на астму та алергію без уколів і таблеток - люди вдихали цілюще повітря соляних шахт.

Ярослав Чонка, головний лікар Української республіканської алергологічної лікарні с. Солотвино:

- Колосальний був ефект Лікування бронхіальної астми - у дітей-випадка повно виздоровлення. Це такий мікроклімат Під землею, Який створити практично не можливо.

У травні - лікування призупинили. Вентиляційну шахту засипав обвал. Лікарі розводять руками - зробити нічого не можуть. За зміст шахт відповідає солерудник, який ось вже десять років - у стані кризи.

Марина Коваль, кореспондент:

- Ще п'ять років, тому тут було рівне поле. Тепер - величезна яма, в яку помістяться чотири дев'ятиповерхівки. Вода стрімко розмиває соляні куполи, які утримують землю над шахтами.

На підприємстві кажуть - система водовідведення морально застаріла. А про оновлення ніхто не дбав. Так що зараз головне - зупинити затоплення шахт. І тільки після цього можна буде говорити - про лікування пацієнтів і видобуток солі.

В обладміністрації впевнені - побудувати нові підземні відділення легше, ніж вкладати гроші в існуючі. Тим більше, що протяжність соляних шахт - майже 50 кілометрів.

Іван Бушко, заступник голови Закарпатської ОДА:

- Підземні потоки зараз ніхто не контролює. І тому зупиняти тут, на цьому етапі воду при вході у восьму шахту, не є гарантія того, шо з других підземних істочників піде вода. Більш доцільно відкрити нову шахту, рядом недалеко від Солотвина.

Приймати остаточне рішення - можна буде тільки після того, як вчені проведуть дослідження і дадуть свої рекомендації - кажуть у Мінагрополітики.

Олександр Сандул, заступник директора департаменту харчової промисловості Міністерства агрополітики:

- Ми будемо доручати науково-дослідним інститутам, щоб вони розробили програму дій з урахуванням природно-кліматичної умов для того, щоб або консервувати шахти, або якщо є можливість зберегти.

Буквально за кілька хвилин до нашого приходу - Олександр Сандул замовив квитки на поїзд. Завтра він повинен бути в Солотвино. Там починає роботу державна комісія. За два місяці - представники мінагрополітики, якій належить підприємство, і МНС - повинні вирішити - закривати солерудник або відновлювати.

Марина Коваль. Юрій Ковальов. "Подробности". Телеканал "Інтер". Закарпатська область.


Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити