На Закарпатті в долині зацвіло кілька мільйонів нарцисів (відео)

Зацвіла родзинка Закарпаття – унікальна “Долина нарцисів”. На початку травня вона вкривається суцільним білим килимом квітів, занесених до Червоної книги. Помилуватися ними приїздять звідусіль. Проте саме через це унікальному заповідникові загрожує знищення.

Їх не висаджувала рука людини. Їх посіяла сама природа. Сотні гектарів вкриті цими гарними, ароматними квітками. Це дикі родичі садових нарцисів - нарциси вузьколисті. Зазвичай вони ростуть високо в горах, здебільшого в Альпах, на висоті двох тисяч метрів над рівним моря. Закарпатська Долина нарцисів - це єдине місце у світі, де ці гірські квіти в низовині, біля людей.

Федір Шандор, завідувач кафедри туризму Ужгородського національного університету: “Це унікальне місце для людей. Вони мають прямий доступ, поблизу населених пунктів, відвідати таку долину. Вона знаходиться в долині, а не високо в горах, де доступ людей обмежений”.

За три тижні цвітіння нарцисів - Закарпаття відвідає 40 тисяч туристів. Пік цвітіння припадає на 9-10 травня. Саме тоді кількість туристів зростає до кількох тисяч за день.

Нарциси мають неповторний солодкий запах. Щоб ним насолодитися, Наталя їхала на Закарпаття аж із Борисполя.

Наталя, туристка: “С удовольствием приехала посмотреть на все это. Впечатлений море. Говорят, что тут только 40% расцвело, но я уже слышу запах этих цветов. Красота. Неописуемая”.

Щоб туристи не витоптували чи – тим більше - не зривали нарцисів, у сезон цвітіння за цим стежать 5 охоронців. Утім, штраф навіть за зривання мізерний – 12 гривень за квітку, і це не зупиняє несумлінних відвідувачів.

Іван Морочило, охоронець “Долини нарцисів”: “Хоча є попередження, що заборонено. Однак вони намагаються проникнути до квітів”.

Найбільше квітів зриває місцева дітвора, а потім - продає вздовж дороги. Усього п’ять гривень за пучок. Не на камеру хлопчаки зізнаються: квіти з долини нарцисів, але покупцям кажуть, що з власного городу, бо міліція ганяє.

Іван Ференцик, керівник “Долини нарцисів”: “По школам роз`яснюємо, що це червонокнижний вид. Його не можна зривати. На даний час складено 6 протоколів і 5 протоколів складено в дитячій кімнаті міліції”.

Якщо у вас є бажання помилуватися фантастичною долиною – це варто зробити до 20 травня - саме тоді закінчується сезон цвітіння. При цьому відкладати мандрівку надовго не варто. Адже з кожним роком площа долини зменшується на гектар.

Джерело: Новий канал


Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити