Кутиць

1) КУТИЦЬ - хлів. Хата для худоби. Іноді про людське житло кажуть "кутиць" маючи на увазі, що господарка не дуже любить прибирати.

2) КУТИЦЬ - давня закарпатська молодіжна великодня гра

КСільські хлопці і дівчата після богослужіння у церкві протягом усіх трьох днів Великодніх свят спочатку збиралися на вулиці біля нащої хати, а потім ішли до Каплиці на обложок і там ставали парами у два ряди – яка колона йменувалася “кутиць”.
Звідсіля, співаючи народних пісень, спускалися на Долину.А проходила ця ігра так: остання пара ряду просувалася вперед, нахилившись попід підняті руки інших пар, аж поки не підійшли до передньої пари. За ними те саме робили інші пари. І так колона просувалася вперед. При цьому як хлопці, так і дівчата не переставали дружно співати. - пише Дмитро Копинець в своїй книзі "Обрядові дійства і розваги молоді" про Тячівський район


Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити