Фрас, Фрасова каріка

ФРАС - чорт. "Фрас би тя взяв!" одне з традиційних побажань на Закарпатті, причому не обов’язково агресивно-негативного значення.

ФНайпоширенішою дійовою особою в закарпатських лайках, напевне, був фрас. Відповідно, лаючись, говорили: «Фрас би ‘ти быв!» Зараз слово фрас вживають у значенні «чорт», хоча раніше воно означало страшну хворобу, частіше епілепсію (казали: «Фрас му є!», якщо хтось так злостився, що аж слина текла з рота), або божевілля. - із статті Володимира Пукіша "Демонологічний світ Карпат у лайках" / Український журнал - 7/2007

ФРАСОВА КАРІКА - надзвичайно багатозначний закарпатський фразеологізм. Буквальний переклад "Чортове коло".  Вживається як вигук при надлишкових емоціях (здивування, роздратування та іншого). «Крутиться, як фрасова каріка!» - про жінку, що метушиться, мов дзиґа

— Фрасова каріка, лем аби мене не забули пак покликати на христини тої держави, — кажу сама про себе. Дмитро Кешеля "Пацалівська республіка"


Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити