Нове відео

Про назву Мукачево

Колись дуже давно, в часи, про які вже втратилася пам'ятка, коло виходу з-поміж гір на широку рівнину Дунайської долини, де лежить місто Мукачево, оселився зі своїм військом чужоземний князь. Він підкорив усіх жителів околиці Мукачева й наказав їм будувати для нього за-мок-фортецю, бо йому ніде було жити.

А князь був жорстокий. Він задумав збудувати замок, який стояв би на єдиній горі серед рівнини і був би з усіх боків неприступним. А такої гори поблизу не було. І ось він наказав своїм підвладним насипати на рівнині гору.
Тисячі возів, запряжених шістьма волами кожен, тисячу днів возили землю й насипали гору, аж поки вона не досягла потрібної князеві височини. А потім збудували на ній замок — міцну, неприступну фортецю.
Але це все коштувало людям багато сліз, кривавого поту, тяжких страждань і мук. Через це і назвали люди місто Мукачевом.


Коментарі  

 
+4 # pro mukachevoGuest 23.02.2008, 19:29
ochen* interesno1
 

Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити

Нове у КОЛИБІ

Слово дня

Лоці, лоці-печенє

ЛОЦІ - закарпатський Василь. Від угорського László - Ласло.
ЛЛОЦІ-ПЕЧЕНЄ Існує дуже популярна закарпатська страва "Лоці-печенє", що завдячує своєю назвою королю Уласло та легенді про те, що його сніданки, обіди та вечері потайки поставлялися до королівської кухні з дешевих вуличних харчевень, які народ називав просто кухнями. Новина про те, що Уласло харчується разом з бідним людом, враз розійшлася всім Пештом, а потім і всім королівством – проста назва харчевень «konyha» швидко перетворилася в «locikonyha», себто в «кухню, де харчується Лоці (Ласло)», а печеня, яку найчастіше замовляли угорці – в «Лоці печенє».

Інша, більш вірогідна версія назви "Лоці-печенє" має на увазі те, що з давніх пір 27 червня в день Ласло повсюдно відкривалися кухні під відкритим небом, де основною стравою завжди було м'ясо смажене на решітці - печенє. Печенє в день Ласло стало Лоці-печенє