Нове відео

Про назву Мукачево

Колись дуже давно, в часи, про які вже втратилася пам'ятка, коло виходу з-поміж гір на широку рівнину Дунайської долини, де лежить місто Мукачево, оселився зі своїм військом чужоземний князь. Він підкорив усіх жителів околиці Мукачева й наказав їм будувати для нього за-мок-фортецю, бо йому ніде було жити.

А князь був жорстокий. Він задумав збудувати замок, який стояв би на єдиній горі серед рівнини і був би з усіх боків неприступним. А такої гори поблизу не було. І ось він наказав своїм підвладним насипати на рівнині гору.
Тисячі возів, запряжених шістьма волами кожен, тисячу днів возили землю й насипали гору, аж поки вона не досягла потрібної князеві височини. А потім збудували на ній замок — міцну, неприступну фортецю.
Але це все коштувало людям багато сліз, кривавого поту, тяжких страждань і мук. Через це і назвали люди місто Мукачевом.


Коментарі  

 
+4 # pro mukachevoGuest 23.02.2008, 19:29
ochen* interesno1
 

Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити

Нове у КОЛИБІ

Слово дня

Фітькати

1) ФІТЬКАТИ - свистіти.

Ф А був у мене пес мисливський. Вийшов із будки і, додививши лисицю в дворі, урвав на шиї мотуз. Та як погнав її – навіки-віків. Десь у хащі й загубив. Я ходив, кликав, фітькав (свистів), – вона мій голос впізнавала, – та де! Заблудилася, майже, сирота. - із статті Михайла Фединишинця "Цімбор птахів та звірів" / газета "Старий Замок Паланок"

2) ФІТЬКАТИ - використовується, щоб показати своє ставлення до тої чи іншої справи - "Фітькав им ся" (не буду робити). Синонім "Свистав им ся"

3) ФІТЬКАТИ - тринькати, розтрачати гроші. ПРОФІТЬКАТИ - потринькати усі гроші. Також можна "профітькати" можливості, шанси і серенчу.