Нове відео

Із архіву

Дві регіональні породи кіз

Дві регіональні породи кіз - 3.0 із 5 за результатами 10 оцінок
(10 - оцінок)

Домашня коза, домашній козел або цап (Capra aegagrus hircus, раніше Capra hircus) — одомашнений підвид (за старішими класифікаціями двид) козлів (Capra), що походить із Східної Європи. Коза входить до складу родини бичачих і близько пов'язана із вівцею. Домашня коза — один з найстаріших одомашнених видів.


В Карпатах виведено дві регіональні породи

Чеська коза
(два різновиди - біла та гніда)
Ця найчисельніша група кіз в Чехії – Білі Карпати. створена шляхом схрещування місцевих кіз з альпійською зааненською породою. Напрямок продуктивності - молочний. Всього нараховують близько 600 тис. тварин, головним чином, у приватному секторі. Масть біла, рідше коричнева. Обидві статі комола. Вовна коротка, груба, вуха короткі, вертикально поставлені, профіль голови прямий. У районі Білих Карпат (Південна Моравія) при тривалості лактації 293 дні отримано в середньому від кози 970 кг молока жирністю 3,5% або 34,3 кг молочного жиру.

Біла Банатська
Нова порода кіз Румунії – Трансільванські Альпи (Східні Карпати) отримана в результаті схрещування білих місцевих кіз з зааненськими козлами і Банатськими-карпатськими гібридами. Напрямок продуктивності молочний. Розводять цю породу на заході країни. Кози коротковухі, з невеликими шаблеподібними рогами, вовна коротка, вуха вертикально поставлені, профіль голови прямий, тулуб середньої довжини, волосяний покрив нещільний. Висота в холці у кіз в середньому становить 68,6 см, жива маса 41 кг. Удій за 6-7 місяців лактації від 100 до 700 кг молока. Вихід козенят на матку 1,99.


Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА - вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити

Нові оголошення

Нове у КОЛИБІ

Слово дня

Йсе

ЙСЕ - означає ЦЕ. Як ся йсе называт?! - кажуть закарпатці про недобросовісно зроблену роботу. Но йсе ай! - кажуть, коли щось дуже одобрюють.

ЙУ Закарпатське село повернувся хлопець з війська. Вояка зустрічає батько: - Но синку ти легінь! А йсе што у тебе? - показує на автомат...
- Йсе няньку автомат, - скидає з плеча, тр-р-р-р-р-р, всі кури лежать....
- Но та ти синку герой! А йсе што у тебе? - показує на пістолет...
- Йсе няньку пістоля, - пах-пах-пах, всі кролі полягли...
- Но та йсе ти синку за себе хлоп! А йсе што? -показує на гранату..
- А йсе няньку...граната, - кидає син гранатою у будар (туалет на подвір"ї), ба-бах! З туалета одні щепки полетіли...
- Но та йсе ай! Йсе ти файний вояк. Лем шкода што мамка тебе не віділа...
- Та чому няньку?
- Та бо мамка якраз у будари сиділа....