Нове відео

Дві регіональні породи кіз

Домашня коза, домашній козел або цап (Capra aegagrus hircus, раніше Capra hircus) — одомашнений підвид (за старішими класифікаціями двид) козлів (Capra), що походить із Східної Європи. Коза входить до складу родини бичачих і близько пов'язана із вівцею. Домашня коза — один з найстаріших одомашнених видів.


В Карпатах виведено дві регіональні породи

Чеська коза
(два різновиди - біла та гніда)
Ця найчисельніша група кіз в Чехії – Білі Карпати. створена шляхом схрещування місцевих кіз з альпійською зааненською породою. Напрямок продуктивності - молочний. Всього нараховують близько 600 тис. тварин, головним чином, у приватному секторі. Масть біла, рідше коричнева. Обидві статі комола. Вовна коротка, груба, вуха короткі, вертикально поставлені, профіль голови прямий. У районі Білих Карпат (Південна Моравія) при тривалості лактації 293 дні отримано в середньому від кози 970 кг молока жирністю 3,5% або 34,3 кг молочного жиру.

Біла Банатська
Нова порода кіз Румунії – Трансільванські Альпи (Східні Карпати) отримана в результаті схрещування білих місцевих кіз з зааненськими козлами і Банатськими-карпатськими гібридами. Напрямок продуктивності молочний. Розводять цю породу на заході країни. Кози коротковухі, з невеликими шаблеподібними рогами, вовна коротка, вуха вертикально поставлені, профіль голови прямий, тулуб середньої довжини, волосяний покрив нещільний. Висота в холці у кіз в середньому становить 68,6 см, жива маса 41 кг. Удій за 6-7 місяців лактації від 100 до 700 кг молока. Вихід козенят на матку 1,99.


Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА - вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити

Нові оголошення

Нове у КОЛИБІ

Слово дня

Вашар, вашарловати

ВАШАР - базар, ринок. "Іду на вашар та куплю пондьолу". ВАШАРЛОВАТИ - займатися покупками

ВЗайшов старий до кучі і очам своїм не вірить: там лежить такий веприще, що чудо. Погнав його на вашар, і там збіглися купці, один більше другого дає грошей. Продав чоловік вепра за добрі гроші і повернувся додому. Про хлопця, який прочитав чарівну книжку. Зачаровані казкою: Народні казки Закарпаття в записах П. В. Лінтура

Солонина по-закарпатськи
У яри на вашарі пацятко купити,
а тогды го до децембра три раз у день кормити.
Як оно тучноє стало, десь коло сто кіл набрало, тогды го забити,
шерсть му обпалити, солонину вуд мняса одділити и у кориті засолити.
Із дощок будилку збыти и солонину три дни будити.
Сеся буженина - и є наша солонина.
Солонину на дарабы тонкі нарізати
и из оцтованов цибульов на стул подавати. 
А ищи на Подкарпатю такый закон є: 
перед їдов солонины усе ся деца пьє, - пише Рената Ечеді-Папп у журналі "Русинський світ" за липень 2008

Рутеніє, колоніє-державо,
На політичнім вашарі шизи. - Петро Мідянка. ФАРАМЕТЛИКИ