Нове відео

Дві регіональні породи кіз

Домашня коза, домашній козел або цап (Capra aegagrus hircus, раніше Capra hircus) — одомашнений підвид (за старішими класифікаціями двид) козлів (Capra), що походить із Східної Європи. Коза входить до складу родини бичачих і близько пов'язана із вівцею. Домашня коза — один з найстаріших одомашнених видів.


В Карпатах виведено дві регіональні породи

Чеська коза
(два різновиди - біла та гніда)
Ця найчисельніша група кіз в Чехії – Білі Карпати. створена шляхом схрещування місцевих кіз з альпійською зааненською породою. Напрямок продуктивності - молочний. Всього нараховують близько 600 тис. тварин, головним чином, у приватному секторі. Масть біла, рідше коричнева. Обидві статі комола. Вовна коротка, груба, вуха короткі, вертикально поставлені, профіль голови прямий. У районі Білих Карпат (Південна Моравія) при тривалості лактації 293 дні отримано в середньому від кози 970 кг молока жирністю 3,5% або 34,3 кг молочного жиру.

Біла Банатська
Нова порода кіз Румунії – Трансільванські Альпи (Східні Карпати) отримана в результаті схрещування білих місцевих кіз з зааненськими козлами і Банатськими-карпатськими гібридами. Напрямок продуктивності молочний. Розводять цю породу на заході країни. Кози коротковухі, з невеликими шаблеподібними рогами, вовна коротка, вуха вертикально поставлені, профіль голови прямий, тулуб середньої довжини, волосяний покрив нещільний. Висота в холці у кіз в середньому становить 68,6 см, жива маса 41 кг. Удій за 6-7 місяців лактації від 100 до 700 кг молока. Вихід козенят на матку 1,99.


Додати коментар

Увага! Наші коментарі модеруються. КОЛИБА - вже багато років місце толерантності і ввічливості, тому ми залишаємо за собою право видаляти грубощі, неконструктивну критику і коментарі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дякуємо.

Захисний код
Оновити

Нові оголошення

Нове у КОЛИБІ

Слово дня

Гурка

ГУРКА - закарпатська страва. Різновид домашньої ковбаси, в начинку якої обов'язково входить рис і свині субпродукти (легені, печінка, серце, кров та інше). Компоненти залежать від регіону. Також кожна сім'я має свій власний особливий рецепт, який зверігається в таємниці і передається із покоління в покоління. Гурка готується тоді, коли ріжуть "двомажову" - двоцентнерну закарпатську свиню. Тоді ж готуються ШОВДАРЬ, ПІКНИЦЯ, ШКВАРКИ, МАСТЬ та інше

ГСолонина, шовдарі в ропі
Пікніці в будувли – їх будити
Гурку пуд турнац скоро неси
Псови вирсь сись крайчик од гузиці
Шафіль повный, щука в кошарі
Масть в горчку, шкварки перекручині
Жоно, по погарчику налльи
Гентеші мы, жоно, не плачині. - Василь Матола "Ріжеме! (Не для варошських)"